PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Centra usług biznesowych: Polska skorzysta na Brexicie?

  • Autor: PAP/JS
  • 13 cze 2017 15:04

W pierwszym kwartale tego roku w Polsce funkcjonowało ponad tysiąc centrów usług biznesowych zarówno polskich jak i zagranicznych. W sumie zatrudniały ok. 250 tys. osób – wynika z raportu przygotowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL.

Centra usług biznesowych: Polska skorzysta na Brexicie?
Według raportu w 2020 roku centra usług będą zatrudniać ponad 300 tys. pracowników. Fot. Shutterstock
REKLAMA

Według raportu w 2020 roku centra usług będą zatrudniać ponad 300 tys. pracowników.

O m.in. tym dokumencie rozmawiano we wtorek w Łodzi podczas 8. Konferencji ABSL - największej w Polsce organizacji zrzeszającej firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak mówił jeden z wiceprezesów ABSL Wojciech Popławski, z roku na rok rośnie liczba podmiotów, które wchodzą w ten sektor i stwarzają nowe miejsca pracy. Zwrócił uwagę, że coraz większa rola jest przypisywana miastom regionalnym, które stają się bardziej atrakcyjne dla młodych ludzi. "Wychodzimy poza miasta 200, 100 tys. Nasz biznes staje się biznesem regionalnym. Widzimy tam olbrzymi potencjał" - mówił na spotkaniu z mediami.

Uczestnicy konferencji są przekonani, że Polska pozostaje niekwestionowanym liderem w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu. Jak mówili, obawiano się Brexitu, tymczasem - ich zdaniem - okazuje się, że to szansa także dla tego sektora. "Wiele firm ogląda się, gdzie może zainwestować. Możemy się spodziewać kolejnych inwestorów" - mówili.

Według nich, inwestorzy wysoko oceniają polskich specjalistów, ich wykształcenie i zaangażowanie. "Umiejętności technologiczne stają się polską marką" - przekonywali. Poszukiwane są osoby z coraz większymi kwalifikacjami.

Zdaniem uczestników konferencji, widać w sektorze coraz większą współpracę dużych przedsiębiorstw z małymi, widać łączenie małej innowacyjności z dużym biznesem. Coraz większa jest też współpraca biznesu z uczelniami.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Centra usług biznesowych: Polska skorzysta na Brexicie?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • ag 2017-06-14 18:48:14

    nic dziwnego, że sektor ten sektor nam rośnie, w końcu jesteśmy dla Europy jak Meksyk dla USA

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA