PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Capgemini stawia na robotyzację. Polscy pracownicy liderami zmian

Zlokalizowany w Krakowie i Katowicach oddział Business Services Capgemini Polska, zatrudniający ponad 4100 specjalistów, przyspieszył inwestycje w obszar związany z inteligentną transformacją przedsiębiorstw.

  • Justyna Koc
    jk
  • 28 maj 2019 14:26
Capgemini stawia na robotyzację. Polscy pracownicy liderami zmian
Dział Business Services firmy Capgemini jest największą pod względem zatrudnienia jednostką w Polsce (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Kadra Capgemini w Krakowie i Katowicach bierze obecnie udział w szeroko zakrojonych projektach automatyzacji i robotyzacji, przeprowadzanych dla globalnych klientów w kilkunastu krajach.
  • W związku z tym firma intensywnie podnosi kwalifikacje swoich pracowników (wykonuje tzw. upskilling).
  • Poszukuje również około 200 nowych osób, otwartych na nowe wyzwania, samodzielnych i gotowych do częstych wyjazdów w różne części świata, zaczynając od Ameryk, poprzez Europę, a kończąc na Australii i Azji. 

Capgemini specjalizuje się we wdrażaniu cyfrowych innowacji dla biznesu oraz rozwiązaniach z zastosowaniem automatyzacji i robotyzacji, sztucznej inteligencji oraz transferu danych i procesów do chmury. Dział Business Services jest największą pod względem zatrudnienia jednostką w Polsce. Do tej pory kojarzony był głównie ze świadczeniem usług finansowo-księgowych, kadrowych oraz obsługą łańcucha dostaw. Jednostka ta wprowadza jednak strategiczne zmiany: to w Krakowie i Katowicach znajdzie się serce transformacji biznesowej i inteligentnej automatyzacji firmy dla klientów z całego świata.

- Konsultanci z Krakowa i Katowic już teraz podróżują do kilkunastu krajów, żeby pomagać globalnym firmom w przeobrażaniu ich działów finansowo-kadrowych w sprawnie działające, zautomatyzowane centra operacyjne, które wykorzystują najnowsze osiągnięcia z obszaru sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, czy robotyzacji. Ich zadaniem jest między innymi identyfikacja procesów wymagających usprawnień i zaprojektowanie i wdrożenie odpowiedniego rozwiązania, na przykład robota - mówi Wojciech Cichoń, dyrektor zarządzający w Capgemini Business Services Europe.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Tego jeszcze nie było. Capgemini rekrutuje w rozszerzonej rzeczywistości

- Ich zadaniem jest również przygotować samych pracowników klienta do pracy ramię w ramię z nowymi procesami i samymi robotami. Są architektami oraz liderami strategicznych zmian dla globalnych organizacji zatrudniających od kilku do kilkudziesięciu tysięcy osób na całym świecie - dodaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Capgemini stawia na robotyzację. Polscy pracownicy liderami zmian

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA