Call center rośnie w siłę. Branża zatrudnia więcej osób niż górnictwo

– 160 graczy i ponad 22 tys. stanowisk to wielka siła, która na rynku komunikacji marketingowej musi być doceniana – ocenia Jacek Barankiewicz, wiceprezes ds. strategicznych Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Call center rośnie w siłę. Branża zatrudnia więcej osób niż górnictwo

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

29 sie 2014 5:33


35 proc. wszystkich firm – a jest ich ok. 160 – ulokowała swoje główne siedziby w Warszawie, a 13 proc. w Krakowie – wynika z najnowszego raportu Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB.


– Z jednej strony prawie połowa lokalizacji zidentyfikowanych w trakcie badania znajduje się w jednej z trzech głównych aglomeracji (Warszawa, Kraków, Poznań). Z drugiej jednak, ich pozostała część rozsiana jest po całym kraju, w sumie w 32 miejscowościach. Mamy więc do czynienia jednocześnie z ogromną koncentracją lokalizacji w głównych ośrodkach oraz znacznym rozproszeniem rynku – komentuje Marcin Sosnowski, dyrektor wykonawczy Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB.

Czytaj też: "Dzwonię do pana, pani" to słynne słowa Janusza Weissa i dwóch milionów Polaków, którzy pracowali "na słuchawce"

–  Polski rynek usług Contact Center osiągnął wysoki poziom dojrzałości. Świadczy o tym bardzo duża liczba dostawców usług i wysoka konkurencyjność. 160 graczy i ponad 22 tys. stanowisk to wielka siła, która na rynku komunikacji marketingowej musi być doceniana – ocenia Jacek Barankiewicz, wiceprezes ds. strategicznych Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB

Stanowisk pracy w branży call center jest jednak znacznie więcej. Nie są one tworzone wyłącznie przez firmy z branży, ale także na przykład przez banki. European Confederation of Contact Centre Organisations oszacował, że w Polsce w 2012 r. było ok. 143 tys. pełnych etatów w sektorze call center.

Czytaj też: Wielkopolan: Pracownicy call center zasługują na większy szacunek

– W całej branży call center w Polsce zatrudniona jest znacznie wyższa liczba pracowników niż np. w górnictwie – mówi Maciej Wielkopolan, prezes Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB.

Które firmy z branży tworzą najwięcej miejsc pracy? Z raportu Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB wynika, że Call Center Inter Galactica ma ich aż 1,2 tys. Zaraz za nią jest arvato Polska Oddział Bertelsmann Media, które zatrudnia 1,1 tys. osób. 800 pracowników ma Sitel Polska, Grupa Call Center Poland – 720, a Transcom Worldwide Poland – 700.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Waffen SS 2014-08-30 01:11:08

W górictwie dobrze płacą, call centers to niestety obozy pracy na słuchawkach. Wyniszczą was za 1000 zł/mc.