×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Branża idzie na rekord. Rekrutują na potęgę i podnoszą pensje

 • jk
 • 8 lut 2023 0:01

Liczący obecnie ponad 420 tys. pracowników sektor nowoczesnych usług dla biznesu nadal będzie rósł i będzie podnosił pensje. W odpowiedzi na rosnącą presję inflacyjną i niedobór kadr firmy przewidują wzrost płac do 15 proc. Takie wnioski płyną z raportu Grafton Recruitment.

Branża idzie na rekord. Rekrutują na potęgę i podnoszą pensje
Sektor usług wspólnych dla biznesu (BSS) nadal tworzy miejsca pracy. Obecnie pracuje w niej ponad 420 tys. pracowników (Fot. Sigmund/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Sektor usług wspólnych dla biznesu (BSS) nadal tworzy miejsca pracy, a zatrudnienie w nim wynosi obecnie ponad 420 tysięcy pracowników. 
 • Pozycja lidera branży wciąż należy do Krakowa (blisko 93 tys. zatrudnionych), w którym pracuje niemalże co czwarty zatrudniony w sektorze BSS w Polsce.
 • 60 proc. przedsiębiorców z branży BSS podwyższyło wynagrodzenia swoim pracownikom w związku z rosnącą inflacją - w co drugiej firmie podwyżki nie przekroczyły 15 proc., tylko w co dziesiątej były wyższe.

Mimo nieoczekiwanych zdarzeń, jakie miały miejsce w ostatnich trzech latach oraz niezbyt optymistycznych prognoz, sektor usług wspólnych dla biznesu (BSS) odnotował w 2022 roku wysoki wzrost, wynoszący 11,6 proc. rok do roku.

BSS nadal tworzy miejsca pracy, a zatrudnienie w nim wynosi obecnie ponad 420 tysięcy pracowników. W 2023 roku wzrost wyniesie, według optymistycznych prognoz - 4 proc., według pesymistycznych - 2 proc. Takie wnioski płyną z raportu „Business Services 2023”, przygotowanego przez Grafton Recruitment.

- BSS nadal jest jednym z najprężniej rozwijających się sektorów w naszym kraju. Choć według prognoz dynamika zatrudnienia będzie niższa niż w roku ubiegłym, warto docenić nadal utrzymujący się trend wzrostowy - komentuje Joanna Wanatowicz, dyrektor zarządzająca Grafton Recruitment.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Branża idzie na rekord. Rekrutują na potęgę i podnoszą pensje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Wojciech 2023-02-10 23:22:38

  Średni artykuł. Skrót BSS jest nie jasno wyjaśniony. Nie ma przykładów co to za zawody. A podwyżki 15% to średnia podwyżek w Polsce w zeszłym roku. Czyli też nic imponującego przy naszej inflacji. Ocena 5/10

 • Gregory 2023-02-08 19:27:25

  15 % wzrost wynagrodzeń to nie podwyżka tylko próba zbliżenia sie do płać ubiegłorocznych.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA