×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

BPO/SSC co oznaczają te skróty i czym się od siebie różnią

  • Autor: PM
  • 22 cze 2023 12:48

Zlecanie zadań związanych z działalnością przedsiębiorstwa osobom lub organizacjom zewnętrzny czy tworzenie centrum usług wspólnych są we współczesnym biznesie niezwykle popularne. Oba terminy brzmią podobnie, jednak znacząco się różnią i nie powinny być używane zamiennie.

BPO/SSC co oznaczają te skróty i czym się od siebie różnią
BPO i SSC to pojęcia podobne, ale w rzeczywistości oznaczają dwie różne rzeczy (fot. kate.sade/Unsplash)
REKLAMA

BPO to skrót od "business process outsourcing", czyli zlecanie zadań związanych z działalnością przedsiębiorstwa osobom lub organizacjom zewnętrznym. SSC to skrót od "shared service center", czyli centrum usług wspólnych. Choć oba terminy należą do dziedziny outsourcingu, są różne i nie powinno się ich używać wymiennie.

W biznesie coraz częściej spotykamy firmy zajmujące się outsourcingiem usług. Jest to popularne rozwiązanie, zwłaszcza w małych i średnich przedsiębiorstwach, które nie mogą sobie pozwolić na tworzenie odrębnego działu. Zamiast tego korzystają z usług wyspecjalizowanych agencji, które mogą zająć się różnymi obszarami, takimi jak księgowość, obsługa informatyczna, optymalizacja procesów, rekrutacja czy marketing. Dzięki temu przedsiębiorca oszczędza czas i pieniądze, a pracownicy mogą skoncentrować się na głównej działalności.

BPO to popularne pojęcie z dziedziny outsourcingu, które oznacza zlecenie usług na zewnątrz. W Stanach Zjednoczonych jest również nazywane "business process offshoring" i wiąże się z delegowaniem zadań za granicę.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: BPO/SSC co oznaczają te skróty i czym się od siebie różnią
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA