×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

BPO: Brak pracowników coraz bardziej dotkliwy. Firmy szukają kandydatów... w szkołach

Firmy coraz bardziej cierpią na braki kadrowe. Szukają ich więc już nie tylko wśród studentów, ale także uczniów szkół średnich.

BPO: Brak pracowników coraz bardziej dotkliwy. Firmy szukają kandydatów... w szkołach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Sektor usług nowoczesnych rośnie w zawrotnym tempie – nawet 20 proc. rok do roku. Firmy potrzebują więc coraz większej liczby pracowników. Szukają ich już nie tylko wśród studentów, ale także uczniów szkół średnich. Jak wpłynie to na rynek pracy?

Pracownik młody, ale z bogatym doświadczeniem zawodowym, biegle posługujący się językiem obcym – to marzenie wielu pracodawców. Klasy patronackie mogą pomóc je ziścić. Współpraca placówek edukacyjnych z biznesem pozwala uczniom rozpocząć naukę zawodu już na etapie szkoły średniej. Staże, które młodzież odbywa w firmach, przyczyniają się do rozwijania kompetencji niezbędnych w przyszłej pracy.

Czytaj też: Praca nie dla dzieci

- Zdecydowaliśmy się otworzyć klasę patronacką w I Liceum Ogólnokształcącym w Opolu. Podczas lekcji uczymy uczniów profesjonalnej obsługi klienta i przekazujemy podstawową wiedzę z branży IT. Stawiamy również na naukę języków obcych. Kształcimy w końcu przyszłych pracowników sektora usług nowoczesnych – mówi Marcin Nowak, dyrektor centrum operacyjnego Capgemini Poland.

Wykształcenie kierunkowe oraz praktyka ułatwiają młodym ludziom znalezienie pracy. Pozwalają też lepiej poznać własne predyspozycje, co wpływa na bardziej świadome kształtowanie kariery w przyszłości. Uczniowie wiedzą na co powinni położyć nacisk w dalszej edukacji. Jednak klasy patronackie to korzyści nie tylko dla uczniów, ale także dla samych przedsiębiorstw.

Firmy mają możliwość lepszego poznania swoich przyszłych pracowników, co pozwala im łatwiej pozyskiwać ich w procesie rekrutacyjnym. Dzięki przekazaniu młodzieży kluczowych dla danego zawodu umiejętności, wdrożenie nowego pracownika odbywa się szybciej i sprawniej, ponieważ jest on dobrze przygotowany do pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: BPO: Brak pracowników coraz bardziej dotkliwy. Firmy szukają kandydatów... w szkołach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Muki 2017-11-17 13:39:57

    Obsraną dupę jak to barwnie zostało ujęte to może Panu bądż Pani ktoś z Rodziny obmyć a usługi IT niestety stety wymagają większego przygotowania edukacyjnego a osoby ze środowiska IT budują często naszą rzeczywistość w której obecnie się obracamy zaś przeciętni obywatele nie zdają sobie z tego sprawy.

  • Luki 2017-10-06 17:56:09

    Jak słyszę że taki dramat się rozgrywa bo brak pracowników I T to mnie szlag trafia!!!A lekarzy i pielęgniarek nie brakuje????Uważam że są oni bardziej potrzebni bo pracownik I T obsranej dupy nie umyje i to za 2500 zł!!!05538

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA