PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

BPO: 22 tys. nowych miejsc pracy w branży

  • Autor: PAP
  • 16 cze 2015 19:30

Zagraniczne firmy z sektora usług dla biznesu utworzyły w ciągu ostatnich 12 miesięcy 22 tys. nowych miejsc pracy w Polsce. Ile osób jeszcze zatrudnią?

BPO: 22 tys. nowych miejsc pracy w branży
Adobe Stock
REKLAMA

Według danych przedstawionych na odbywającej się we wtorek (16 czerwca) konferencji organizacji ABSL w Krakowie, zrzeszającej najważniejszych inwestorów branży usług dla biznesu, łączne zatrudnienie tych firm w naszym kraju wynosi 150 tys. osób. Zgodnie z szacunkami w 2020 r. zagraniczne centra usług biznesowych będą zatrudniać co najmniej 250 tys. pracowników.

- Nie jest to jakaś superoptymistyczna prognoza, ale realne oczekiwania oparte na dotychczasowym doświadczeniu i planach na przyszłość – poinformował Marek Grodziński, wiceprezes ABSL i dyrektor Europejskiej Sieci Centrów BPO Capgemini.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według niego sektor ten w ciągu ostatnich lat znacznie się rozwinął, odchodząc od wykonywania prostych operacji na rzecz przejmowania obsługi coraz bardziej zaawansowanych procesów biznesowych dla wiodących światowych korporacji.

- Nie konkurujemy niską ceną z innymi lokalizacjami, nasi pracownicy wykonują coraz bardziej odpowiedzialne zadania i coraz więcej zarabiają, mając możliwość robienia kariery w międzynarodowych korporacjach – podkreślił Grodziński.

Według niego od początku 2014 r. w kraju powstało 60 nowych centrów, ale 80 proc. wzrostu pochodzi z firm, która są już w Polsce osadzone i przenoszą tu kolejne zadania biznesowe.

Najpierw Kraków, dalej Warszawa

Jak wynika z raportu ABSL opublikowanego podczas dorocznej konferencji związku w Krakowie, obecnie w Polsce zlokalizowanych są 532 centra usług z kapitałem zagranicznym.

- Kolejny rok z rzędu sektor usług dla biznesu stanowi największą grupę wśród bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce. W kraju działa obecnie aż 356 inwestorów z całego świata – poinformował Jacek Levernes, prezes ABSL i członek zarządu HP Europa.

Według przedstawicieli ABSL kolejny rok z rzędu największym ośrodkiem skupiającym inwestorów z sektora jest Kraków, gdzie w centrach usług z kapitałem zagranicznym pracuje 35,7 tys. osób. Przewidują oni, że tendencja ta utrzyma się także w następnych latach. Na kolejnym miejscu plasuje się Warszawa z 27 tys. pracowników, Wrocław – 23,7 tys., Trójmiasto – 13,7 tys., Łódź – 13,1 tys., a następnie aglomeracja katowicka i Poznań – odpowiednio 11,2 tys. i 9 tys. osób.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: BPO: 22 tys. nowych miejsc pracy w branży

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • kraków nie 2015-06-16 20:49:50

    Nie polecam kupowania mieszaknai w Krakowie, tu nie da się żyć. Zimą nie da się oddychąć, zdrowie siada po 2-3 sezonach!!!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA