×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Centra usług dla biznesu nie do zatrzymania. To najszybciej rozwijający się sektor w kraju

Wystarczyło niespełna 20 lat, by rozwijający się w Polsce sektor usług wspólnych dla biznesu zostawił daleko w tyle przemysł stoczniowy czy górniczy. Dziś BPO czy SSC zatrudnia w naszym kraju blisko 300 tys. osób. Apetyt ma na dużo, dużo więcej.

 Centra usług dla biznesu nie do zatrzymania. To najszybciej rozwijający się sektor w kraju
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Najnowsze dane Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) wskazują, że w Polsce działa już 1167 centrów usług wspólnych dla biznesu, w których pracuje blisko 300 tys. osób.
  • Eksperci szacują, że każdego roku ta branża tworzy 20 tys. nowych miejsc pracy. Zatrudnienie oferują specjalistom z najróżniejszych dziedzin. 
  • - Musimy inwestować w ludzi, z którymi pracujemy. W dzisiejszych czasach nie jest to proste, bo są to różne generacje pokoleń X, Y i Z, każda z nich wymaga czegoś innego - mówi Emilian Mleczak, Head of Service Management w Fujitsu GDC Poland. 

W opublikowanym równo rok temu raporcie ABSL znajdziemy informację, że do 2020 roku w sektorze usług własnych będzie pracować 300 tys. osób. Wszystko wskazuje na to, że ten próg uda się przekroczyć szybciej.

- Sektor pojawił się w 2000 roku, od tego czasu zatrudnia już blisko 300 tys. osób w Polsce. Branża górnicza generuje w naszym kraju 89 tys. miejsc pracy, stoczniowa ok. 50 tys. - wylicza Paweł Panczyj, chief development officer w ABSL. Jak dodaje, te liczby doskonale odzwierciedlają zarówno tempo wzrostu i zmian, jakie dzięki BPO/SSC zachodzą na rynku pracy, jak i wyzwania, które się z tym wiążą. 

Krzysztof Senger, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. (fot.PTWP)
Krzysztof Senger, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. (fot.PTWP)

Spokojny o zachowanie szybkiego tempa rozwoju jest Krzysztof Senger, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. - Jedną z największych pozycji w portfelu współpracujących z nami inwestorów zajmuje sektor usług biznesowych. Ta tendencja wzrostowa w poprzednich latach przysparzała dużo ekscytacji. Powodowała, że rósł nie tylko ten sektor, ale również wszystkie z nim związane. Sądzę, że ten wzrost utrzyma się na wysokim poziomie w tym roku. Potwierdza to choćby wynik za pierwszy kwartał, gdzie ponad połowa zrealizowanych przy naszym wsparciu inwestycji pochodzi z sektora usługowego - informuje Senger. 

Zostawić świat 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Centra usług dla biznesu nie do zatrzymania. To najszybciej rozwijający się sektor w kraju

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Syriusz 2018-05-29 19:25:22

    Dobre sobie ... nikt nie chce pracować za miskę ryżu ...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA