Zwolnienia w grupie Kopex: pracę straci 120 pracowników

0 0
Zwolnienia w grupie Kopex: pracę straci 120 pracowników
Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie (fot.kopex.com)

• Tagor, należący do Grupy Kopex, zamierza zwolnić 120 spośród 282 pracowników zatrudnionych w firmie, podała spółka.
• Zarząd spółki poinformował o tym działające w Tagorze związki zawodowe i zaprosił je do rozmów.

Powodem zwolnień grupowych jest trudna sytuacja na rynku producentów maszyn i urządzeń górnictwa oraz związana z nią konieczność cięcia kosztów, podała spółka.

Zwolnienia grupowe mogą przynieść oszczędności rzędu ok. 4 mln zł rocznie, a pierwsze efekty mogą być widoczne jesienią.

"Trudna sytuacja Tagoru i Grupy Kopex, ograniczenie bieżącego finansowania działalności oraz spadek ilości zamówień na podstawowym dla spółki rynku obudów ścianowych w Polsce zmusza nas do podjęcia tego trudnego kroku. Redukcja zatrudnienia jest elementem szerokiego i głębokiego procesu restrukturyzacji, którego celem jest poprawa efektywności operacyjnej i racjonalizacja kosztów" - poinformował prezes Tagoru Jarosław Obrzud, cytowany w komunikacie.

"Zgodnie z propozycją zarządu, rozpoczęte w czerwcu zwolnienia obejmą 120 pracowników wszystkich grup zawodowych zatrudnionych w spółce. Przy doborze pracowników do zwolnienia brane będą pod uwagę m.in. takie czynniki, jak posiadane kwalifikacje, jakość świadczonej pracy i ocena bezpośrednich przełożonych. Pracodawca weźmie również pod uwagę aspekty społeczne. Zwalnianym pracownikom pracodawca zapewni zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa poza okresem wypowiedzenia odprawy zależne od stażu pracy" - podano w komunikacie.

"Działania podejmowane przez zarząd Tagor S.A. są jednym z elementów wdrażanego szerokiego programu restrukturyzacji Grupy Kopex, który ma ją dostosować do obecnej sytuacji i wymagań rynku" - wskazał prezes Kopeksu Dariusz Pietyszuk, także cytowany w komunikacie.

Zwolnienia grupowe w FMiU Tagor to kolejny tego typu proces w spółkach należących do Grupy Kopex.

"W kwietniu rozpoczęła się restrukturyzacja zatrudnienia w spółce Kopex Machinery, w której zatrudnienie zostanie zredukowane o 305 etatów. O 33 osoby zmniejszy się liczba pracowników w spółce Kopex-Eko" - podano także.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1 093,68 mln zł skonsolidowanych przychodów

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.