Związkowcy zapowiadają pikiety pod Biedronkami

0 0
Związkowcy zapowiadają pikiety pod Biedronkami

Związkowcy alarmują, że pracownicy sklepów Biedronka pracują ponad siły. Wysyłają do zarządu kolejne pisma i zapowiadają, że jeśli nie otrzymają żadnej odpowiedzi, zaczną organizować pikiety.

Jak podaje "Głos Wielkopolski", związki zawodowe próbują interweniować w sprawie trudnych warunków, ale zdaniem Jacka Siekierskiego z WZZ "Sierpień 80" problemem jest chęć osiągania maksymalnego zysku najniższym kosztem.

Obsady pracowników na sklepach są za małe, a procedur jest coraz więcej. Pracownik wie, że w każdej chwili może ich odwiedzić tzw. paragoniarz (podstawiona osoba sprawdzająca wydawanie paragonu) lub tajemniczy klient.

Czytaj też: Związkowcy alarmują: w hipermarketach pracuje za mało ludzi

Piotr Adamczak, przewodniczący "Solidarności" w Biedronce na łamach "Głosu" mówi, że brakuje etatów, a grafiki zmieniają się nawet 40-60 razy w miesiącu. Ponadto pracownicy mają umowy na miasta, więc zdarza się, że ktoś, kto pracuje w jednej dzielnicy, a na drugi dzień musi się stawić w innym sklepie sieci.

Firma Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, stworzyła stanowisko dyrektora do spraw pracowniczych, który co kwartał spotyka się z przedstawicielami zatrudnionych, jednak zdaniem związkowców, te spotkania nie przynoszą żadnej poprawy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • Ktos kiedys musialby sprawdzic prace kierownikow a w szczegolnosci zastepcow jak ponizaja czlowieka, Biedronka w Tucholi nr 1835, to totalny oboz pracy. Zmowa z ochroniarzem i pomiataja pracownika do granicy jego wytrzymalosci. Strasza kontrolnymi zakupami, jak cos za duzo powiesz to szantaz zakupami kontrolnymi, pracownicy musza placic za przepuszczony towar inaczej gnebia go ja scierke do podlogi. Ludzie wezcie sie za ta biedronke za tych zastepcow. Najgorsza jest wysoka blondynka, chlopak z wystajacymi zebami i ten z czerwona twarza. Pracowalam tam kiedys i nigdy wiecej nie chce tam wrocic. Ochrona wulgarna i agresywna. Biedni sa ci pracownicy, placz w oczach. Zrobcie cos z tym
 • I przy okazji widać, że kasjerka blondynko - brunetka ma zablokowaną kasę... produktywność musi być, bo jak pani nie zablokuje kasy jak klient ociąga się z płaceniem to spada jej tępo kasowania, a to w biedronce bardzo ważny wskaźnik....
 • Ten artykuł opisuje tylko krople problemów pracowników biedronki. Tak dla sprostowania paragoniarz nie jest to osoba, która sprawdza paragony, a kontrola, której podlega dosłownie wszystko co się dzieje na sklepie i czy pracownicy wykonują swoją pracę zgodzie z procedurami.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.