wnp.pl

Związkowcy z Solidarności Kompanii Węglowej piszą list do premier Szydło

0 0
Związkowcy z Solidarności Kompanii Węglowej piszą list do premier Szydło
Związkowcy z Solidarności podkreślili, że oczekują, iż nadzorujący proces naprawy górnictwa w imieniu Prawa i Sprawiedliwości dotrzymają słowa i skupią się na wdrażaniu dobrych zmian.(fot. pixabay)

- Oczekujemy konkretnych działań na poziomie spółek węglowych mających na celu przeprowadzenie procesów naprawczych z poszanowaniem zasad dialogu i w pokoju społecznym - napisali związkowcy z Solidarności.

W piśmie napisano: "Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Kompanii Węglowej SA zwraca się do Pani Premier o podjęcie działań mających na celu realizację zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości dotyczących dobrych zmian w górnictwie i działań naprawczych zarówno w naszej spółce, jak i w całej branży.

Deklaracje przedstawicieli Waszej formacji w trakcie kampanii wyborczej, a także po wyborach wyraźnie wskazywały, że w procesie naprawczym priorytetem będą zmiany systemowe i że rządzący zrobią wszystko, aby te zmiany nie odbywały się kosztem drastycznego zmniejszenia bezpieczeństwa socjalnego pracowników górnictwa, a wszystkie trudne problemy będą rozwiązywane w drodze dialogu.

Tymczasem Zarząd Kompanii Węglowej robi odwrotnie, co nosi wręcz znamiona prowokacji, mającej na celu wywołanie niepokojów społecznych wśród załogi. 29 stycznia 2016 roku zarząd KW wypowiedział porozumienie z 17 lipca 2015 roku, które gwarantowało nam przejście do Nowej Kompanii na podstawie art. 23.1 K.p. Jednocześnie poinformował nas o konieczności ograniczenia wynagrodzeń w ciągu dwóch lat o prawie 1200 zł miesięcznie".

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.