Związkowcy z Solidarności Kompanii Węglowej piszą list do premier Szydło

- Oczekujemy konkretnych działań na poziomie spółek węglowych mających na celu przeprowadzenie procesów naprawczych z poszanowaniem zasad dialogu i w pokoju społecznym - napisali związkowcy z Solidarności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy z Solidarności Kompanii Węglowej piszą list do premier Szydło

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

9 lut 2016 14:20


W piśmie napisano: "Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Kompanii Węglowej SA zwraca się do Pani Premier o podjęcie działań mających na celu realizację zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości dotyczących dobrych zmian w górnictwie i działań naprawczych zarówno w naszej spółce, jak i w całej branży.

Deklaracje przedstawicieli Waszej formacji w trakcie kampanii wyborczej, a także po wyborach wyraźnie wskazywały, że w procesie naprawczym priorytetem będą zmiany systemowe i że rządzący zrobią wszystko, aby te zmiany nie odbywały się kosztem drastycznego zmniejszenia bezpieczeństwa socjalnego pracowników górnictwa, a wszystkie trudne problemy będą rozwiązywane w drodze dialogu.

Tymczasem Zarząd Kompanii Węglowej robi odwrotnie, co nosi wręcz znamiona prowokacji, mającej na celu wywołanie niepokojów społecznych wśród załogi. 29 stycznia 2016 roku zarząd KW wypowiedział porozumienie z 17 lipca 2015 roku, które gwarantowało nam przejście do Nowej Kompanii na podstawie art. 23.1 K.p. Jednocześnie poinformował nas o konieczności ograniczenia wynagrodzeń w ciągu dwóch lat o prawie 1200 zł miesięcznie".

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.