wnp.pl

Związkowcy z Puław zapomnieli, że zgoda buduje

0 0
Związkowcy z Puław zapomnieli, że zgoda buduje
(fot. mat. prasowe)

Stare przysłowie mówi, że zgoda buduje, niezgoda rujnuje. To prawda, że Puławy są największym zakładem w Grupie Azoty. Jednak nie jest tak, jak twierdzą, że Puławy tylko dokładają się do Grupy, korzyści notują wszyscy i o tym związkowcy zapomnieli.

Związkowcy z zakładów azotowych w Puławach w liście do ministra skarbu Dawida Jackiewicza skarżą się, że ich spółka nie ma w Grupie Azoty należytej pozycji. Uważają, że to ich spółka finansuje nowe inwestycje w tarnowskich zakładach Grupy, a wezwanie Tarnowa to było „polityczne działanie” poprzednich ministrów skarbu.

Powołanie Grupy Azoty, to jedna z lepszych decyzji biznesowych ostatniej dekady. W ten sposób nie tylko udało się scalić konkurujące dotychczas ze sobą polskie zakłady chemiczne, otrzymano także podmiot o dużym potencjale finansowym, który skutecznie może rywalizować na europejskim i światowym rynku.

Co nie podoba się działaczom z Puław? Wśród ich argumentów pojawiają się zarzuty, że spółka finansuje inwestycje w Tarnowie. A przecież Puławy także na nich zyskają! Najlepszy przykład to warta 320 mln złotych inwestycja poliamidu 6 w Tarnowie. Dzięki niej lepiej (wyższe marże) będzie zagospodarowany kaprolaktam, a związek ten produkują także Puławy.

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.