Związkowcy z PKP Cargo ogłaszają gotowość strajkową

0 0
Związkowcy z PKP Cargo ogłaszają gotowość strajkową
Związkowcy przypominają, że w czasie trwania negocjacji nad corocznym wzrostem wynagrodzeń dla pracowników, w ramach sporu zbiorowego pomiędzy zarządem Cargo a związkami zawodowymi, rada nadzorcza podjęła uchwałę o podwyższeniu wynagrodzenia zarządowi w kwocie 10 tys. zł. na jednego członka zarządu, Fot. PTWP (Szymon Jankowski)

Krajowy Komitet Protestacyjno Strajkowy w PKP Cargo ogłasza z dniem 1 października pełną gotowość strajkową we wszystkich zakładach spółki.

- Datę strajku wyznaczymy na 5 dni przed jego rozpoczęciem zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych - informuje Henryk Grymel, szef kolejowej "Solidarności".

Jednocześnie komitet strajkowy zwrócił się w liście otwartym do Komisji Nadzoru Finansowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Rady Nadzorczej PKP  i Rady Nadzorczej PKP Cargo z apelem o zainteresowanie sytuacją w spółce.

- Mamy uzasadnione obawy, że obecny sposób zarządzania spółką PKP Cargo prowadzi do utraty pozycji rynkowej spółki i spadku jej wartości- piszą przedstawiciele KKPS.

- Zarząd prowadzi szereg działań prowokacyjnych wobec związków zawodowych, które mają wywołać protesty społeczne i strajk, a wszystko po to by odpowiedzialność za spadek wartości akcji, utratę kontraktów na przewozy i złą kondycję spółki zrzucić na związki zawodowe - wyjaśnia Grymel. - W ten sposób próbuje ukryć złe zarządzanie.

Negocjacje ws. wynagrodzeń

W piśmie związkowcy przypominają, że w czasie trwania negocjacji nad corocznym wzrostem wynagrodzeń dla pracowników, w ramach sporu zbiorowego pomiędzy zarządem Cargo a związkami zawodowymi, rada nadzorcza podjęła uchwałę o podwyższeniu wynagrodzenia zarządowi w kwocie 10 tys. zł. na jednego członka zarządu.

- To było działanie obliczone na wywołanie protestów społecznych - mówi Grymel - Tak jak to, że w trakcie mediacji zarząd doprowadził do podpisania protokołu rozbieżności, chociaż strona związkowa chciała dalej prowadzić mediacje i podpisać porozumienie.

Zarząd szkodzi spółce

Komitet Protestacyjno Strajkowy wymienia kolejne działania na szkodę spółki podejmowane przez zarząd. Zmiany organizacyjne, wyprzedawany majątek spółki, pracownicy masowo kierowani na nieświadczenie pracy. W spółkach zależnych obsadzani są na wysokopłatnych stanowiskach ludzie z klucza polityczno-towarzyskiego. Wydawane są też wielomilionowe środki na firmy doradcze i kancelarie prawne.

- Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego jak negatywne skutki dla spółki będzie miał strajk, toteż zostanie on ogłoszony tylko i wyłącznie jeśli wyczerpane zostaną wszystkie możliwe środki by go uniknąć i osiągnąć porozumienie - podkreśla lider kolejowej "Solidarności" - Dlatego w liście otwartym apelujemy o podjęcie natychmiastowych działań, które spowodują powstrzymanie szkodliwej i destrukcyjnej polityki zarządu PKP Cargo.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.