Związkowcy z PKP Cargo nie przyjęli propozycji zarządu

Mimo odrzucenia przez związki zawodowe zaproponowanego pakietu korzyści dla pracowników, zarząd PKP Cargo poinformował, że deklaruje wolę prowadzenia dalszych rozmów w tej sprawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy z PKP Cargo nie przyjęli propozycji zarządu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl(PS)

wnp.pl

4 lip 2013 18:31


Pakiet obejmuje m.in. trzyletnią gwarancję zatrudnienia, wypłatę łącznie ok. 120 mln zł w formie premii prywatyzacyjnej do podziału pomiędzy pracowników oraz ok. 250 mln zł wpływów z prywatyzacji, które zostaną przeznaczone na Fundusz Własności Pracowniczej.

- Korzyści te pracownicy uzyskają w związku z przyjętą formą prywatyzacji, czyli planowanym debiutem akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych - powiedział Łukasz Boroń, prezes PKP Cargo.

Strona związkowa nie zgodziła się na przyjęcie tych propozycji i dodatkowo potrzymała swoje żądania w postaci m.in. podniesienia płacy zasadniczej o 450 zł na zatrudnionego.

Spełnienie tego postulatu, zdaniem zarządu, oznaczałoby wzrost średniej pensji o 819 zł na zatrudnionego (wraz z pochodnymi), co kosztowałoby spółkę ponad 250 mln zł w skali roku.

- To znacznie więcej niż wyniósł zysk netto spółki w 2012 roku - mówi Adam Purwin, członek zarządu PKP Cargo ds. Finansowych.

Średnia pensja w grupie jest wyższa od średniej krajowej i wynosi 3813, 27 zł, natomiast średnia pensja w gospodarce - 3697,23 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.