Związkowcy z PKN Orlen nie chcą zmian w regulaminie pracy

Trzy największe organizacje związkowe działające w PKN Orlen wystosowały do pracodawcy wspólne stanowisko, w którym przeciwstawiają się zaproponowanym przez płocki koncern zmianom w regulaminie pracy firmy.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Związkowcy z PKN Orlen nie chcą zmian w regulaminie pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)

wnp.pl

13 maj 2015 10:57


Orlen nie musi jednak przy podejmowaniu decyzji brać opinii związkowców pod uwagę.

Jak się dowiedzieliśmy, wspólne, negatywne stanowisko w kwestii zmian w regulaminie pracy PKN Orlen podpisali przedstawiciele Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC), "Solidarności" oraz Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego (MBZZ).

- Gdyby cała strona związkowa w grupie zaprezentowała w tej sprawie jednolite stanowisko, proponowane zmiany, zgodnie z obowiązującym prawem, nie mogłyby wejść w życie - tłumaczy w rozmowie z wnp.pl Bogdan Żulewski, wiceprzewodniczący MZZPRC. - Problem w tym, że zaproponowane przez pracodawcę zmiany w całości zaakceptował Związek Zawodowy Kadry Kierowniczej, który jest jednym z najmniej licznych w Orlenie, a który po raz kolejny nawet nie przystąpił do spotkania i jakiejkolwiek dyskusji nad proponowanymi zmianami - dodaje.

Bogdan Żulewski nie ukrywa, że ten związek traktowany jest przez pozostałe organizacje związkowe działające w grupie Orlen jako podmiot nieformalnie wspierający działania pracodawcy, nierzadko wbrew opinii większości związkowców.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.