Związkowcy z Lotosu pewni obaw wobec przedłużającego się konkursu do zarządu

Trwająca przez ostatnie dwa miesiące niepewność w kwestii wyboru członków zarządu Grupy Lotos może odbić się na programie inwestycyjnym spółki - alarmują związkowcy gdańskiego koncernu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy z Lotosu pewni obaw wobec przedłużającego się konkursu do zarządu

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

25 cze 2015 12:24


Dwa tygodnie temu niemal wszystkie działające w Grupie Lotos związki zawodowe oraz przewodniczący rady pracowników spółki skierowali na ręce ministra skarbu państwa i przewodniczącego rady nadzorczej Lotosu pismo w tej sprawie.

- Jego główną tezą było, że przedłużanie postępowania konkursowego opóźnia zamknięcie finansowania najważniejszej inwestycji w gdańskiej rafinerii - wyjaśnia w rozmowie z wnp.pl Grzegorz Szade, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników (ZZIT) Grupy Lotos oraz wiceprzewodniczący rady pracowników spółki. - Obawiamy się nie tylko opóźnienia zamknięcia finansowania, ale także zmiany warunków tego finansowania, w zależności od tego kto ostatecznie znajdzie się w zarządzie - dodaje.

Związkowcy przekonują, że decydujący głos w ustaleniu nowej struktury firmy powinien być pozostawiony w rękach tych, do których załoga ma zaufanie poparte co najmniej 20 latami doświadczeń zdobytych w Grupie Lotos.

- Obawiamy się tego, że przy wyborze członków zarządu mniej będą liczyć się kwestie kompetencyjne, a bardziej powiązania polityczne kandydatów - mówi wiceprzewodniczący ZZIT. Tajemnicą poliszynela jest, że wiceprezes Maciej Szozda jest kojarzony z PSL.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.