Związkowcy z KW przeciwni firmom zewnętrznym

Związki działające w Kompanii Węglowej sprzeciwiają się zamysłowi większego zaangażowania firm zewnętrznych w spółce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy z KW przeciwni firmom zewnętrznym

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 mar 2015 13:25


Związkowcy wystosowali w tej sprawie pismo do zarządu KW.

Przypominają, że tego typu pomysły już były, a firmy obce przejmowały nie tylko roboty specjalistyczne, ale również te najprostsze, polegające na obsłudze urządzeń odstawy czy odwadniania.

Takie prowadzenie polityki zatrudnieniowej pogłębiło według związków problemy związane z brakiem dostatecznej liczby wykwalifikowanych pracowników w dalszych okresach działalności spółki.

Czytaj też: Nową KW czeka rewolucja w zarządzaniu?

- Krytycznie odnosimy się do tej części programu dla Kompanii Węglowej, która zakłada odejście górników i zastąpienie ich firmami zewnętrznymi - zaznaczył w wywiadzie dla portalu wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Uważamy, że jest to sposób na drenowanie kopalń Kompanii Węglowej i droga donikąd. Za absolutnie uzasadnione uznajemy uzupełnienie zatrudnienia co najmniej o absolwentów szkół górniczych, którym tę pracę zagwarantowano. Właściwym byłoby zachowanie zasady, że za każdego odchodzącego przyjmuje się nowego pracownika - podkreślił Bogusław Ziętek.

Związkowcy postulują, by w zamian za odstąpienie od rozszerzania udziału firm obcych w działalności KW, zarząd wypełnił zobowiązania wobec absolwentów szkół górniczych i doprowadził do przyjęcia ich do pracy w Kompanii Węglowej aby uniknąć skutków kolejnej dziury pokoleniowej.

Poniżej prezentujemy pełną treść pisma skierowanego przez związki do zarządu KW.

W nawiązaniu do zaprezentowanych przez Zarząd Kompanii Węglowej SA założeń dalszego funkcjonowania kopalń i zakładów Kompanii Węglowej S.A. Zakładowe Organizacje Związkowe działające w Kompanii Węglowej S.A. wyrażają zdecydowaną dezaprobatę wobec zamierzonego zwiększenia zaangażowania firm obcych w roboty stanowiące podstawową działalność spółki.

Takie pomysły w naszej historii już funkcjonowały. Firmy zewnętrzne przejmowały coraz szersze obszary działalności, w tym nie tylko roboty specjalistyczne, ale nawet najprostsze, polegające na obsłudze urządzeń odstawy, czy odwadniania.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jmb58 2015-03-04 14:40:43

Z tego co widzę, to zarząd spółki jest zbedny, jego kompetencje i odpowiedzialność niech przejmą związki zawodowe i będzie po problemie!