Związkowcy z ArcelorMittal Poland negocjują podwyżki

0 0
Związkowcy z ArcelorMittal Poland negocjują podwyżki
Jedną trzecią pracowników śląskich oddziałów AMP stanowią osoby, które zostały przejęte od agencji pracy tymczasowej. Ich wynagrodzenia wynoszą od 2000 do 2200 zł brutto. Fot. PTWP

W ArcelorMittal Poland trwają negocjacje w sprawie płac w 2016 roku. Strona społeczna domaga się podwyżek wynagrodzeń w wysokości 300 zł brutto dla wszystkich pracowników AMP.

W ocenie związkowców taki wzrost płac jest możliwy do osiągnięcia. - Mimo pewnych trudności firma 2015 rok zakończyła dobrym wynikiem finansowym - mówi Jerzy Goiński, przewodniczący Solidarności w AMP w Dąbrowie Górniczej.

Goiński podkreśla, że propozycja, którą organizacje związkowe przedstawiły pracodawcy, jest wyważona. - Wszystkie wskaźniki, jakie AMP osiąga, m.in. efektywność i produktywność, są zbliżone do norm obowiązujących w innych hutach ArcelorMittal na terenie Unii Europejskiej. Tylko wynagrodzenia w Polsce w dalszym ciągu znacznie odbiegają od zarobków pracowników koncernu w Europie - komentuje.

Podkreśla, że jedną trzecią pracowników śląskich oddziałów AMP stanowią osoby, które zostały przejęte od agencji pracy tymczasowej. Ich wynagrodzenia wynoszą od 2000 do 2200 zł brutto.

Negocjacje nadal trwają

Zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy negocjacje w sprawie przyszłorocznych płac powinny zostać zakończone w AMP jeszcze w tym roku, ale zdaniem Goińskiego szanse na to są niewielkie. - Pracodawca zanegował naszą propozycję podwyżek, ale do tej pory nie przedstawił żadnej innej - mówi przewodniczący.

Do ArcelorMittal Poland należą oddziały w Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Zdzieszowicach, Świętochłowicach i Chorzowie, w których łącznie zatrudnionych jest ok. 10 tys. pracowników.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.