Związkowcy z ArcelorMittal Poland negocjują podwyżki

W ArcelorMittal Poland trwają negocjacje w sprawie płac w 2016 roku. Strona społeczna domaga się podwyżek wynagrodzeń w wysokości 300 zł brutto dla wszystkich pracowników AMP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy z ArcelorMittal Poland negocjują podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

31 gru 2015 12:52


W ocenie związkowców taki wzrost płac jest możliwy do osiągnięcia. - Mimo pewnych trudności firma 2015 rok zakończyła dobrym wynikiem finansowym - mówi Jerzy Goiński, przewodniczący Solidarności w AMP w Dąbrowie Górniczej.

Goiński podkreśla, że propozycja, którą organizacje związkowe przedstawiły pracodawcy, jest wyważona. - Wszystkie wskaźniki, jakie AMP osiąga, m.in. efektywność i produktywność, są zbliżone do norm obowiązujących w innych hutach ArcelorMittal na terenie Unii Europejskiej. Tylko wynagrodzenia w Polsce w dalszym ciągu znacznie odbiegają od zarobków pracowników koncernu w Europie - komentuje.

Podkreśla, że jedną trzecią pracowników śląskich oddziałów AMP stanowią osoby, które zostały przejęte od agencji pracy tymczasowej. Ich wynagrodzenia wynoszą od 2000 do 2200 zł brutto.

Negocjacje nadal trwają

Zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy negocjacje w sprawie przyszłorocznych płac powinny zostać zakończone w AMP jeszcze w tym roku, ale zdaniem Goińskiego szanse na to są niewielkie. - Pracodawca zanegował naszą propozycję podwyżek, ale do tej pory nie przedstawił żadnej innej - mówi przewodniczący.

Do ArcelorMittal Poland należą oddziały w Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Zdzieszowicach, Świętochłowicach i Chorzowie, w których łącznie zatrudnionych jest ok. 10 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.