Związkowcy wywalczyli podwyżki dla pracowników centrum serwisowego Pendolino

Przystąpili do Solidarności dwa miesiące temu, a już wynegocjowali podwyżki. Jak duże?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy wywalczyli podwyżki dla pracowników centrum serwisowego Pendolino

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

23 cze 2015 11:47


O 150 zł brutto wzrosną płace zasadnicze pracowników z warszawskiego centrum serwisowego dla Pendolino. Podwyżki zostaną wypłacone wraz z pensją za czerwiec.

Wzrost wynagrodzeń objął połowę załogi - tych pracowników, którzy w tym roku w ogóle nie otrzymali indywidualnych podwyżek powyżej 400 zł brutto lub odnotowali wzrost wynagrodzeń niższy od tej kwoty. Podwyżki zostaną wypłacone wraz z pensją za czerwiec.

Czytaj też: Pracownicy zakładów Peugeota chcą podwyżki

Porozumienie w tej sprawie pomiędzy zarządem spółki a związkowcami z Solidarności zawarte zostało 16 czerwca, w niespełna 2,5 miesiąca po utworzeniu w zakładzie organizacji związkowej. Negocjacje w imieniu pracowników z warszawskiego centrum serwisowego dla Pendolino prowadzili związkowcy z Solidarności ze spółki Alstom Konstal, którzy w kwietniu swoją działalnością objęli ten zakład.

- Uzgodniliśmy z pracownikami, jaką kwotę podwyżki chcieliby dostać. Kierownictwo firmy zgodziło się na nią bez większych problemów. Myślę, że tam pracodawca bardzo dba o opinię swojej firmy w Polsce i nie chce wywoływać niepotrzebnych konfliktów - mówi Karol Pluszczyk, przewodniczący Solidarności w Alstom Konstal w Chorzowie.

To jednak nie koniec negocjacji w sprawie płac załogi centrum serwisowego dla Pendolino. Związkowcy rozpoczęli też rozmowy z pracodawcą na temat wypłaty pracownikom tzw. dodatku nocnego.

Czytaj też: 2 mld zł na podwyżki dla pracowników budżetówki

- Ludzie w centrum serwisowym bardzo dużo pracują w nocy. To najlepszy czas na naprawianie usterek w pociągach. Dlatego ten dodatek im się należy - wyjaśnia przewodniczący. Dodaje, że negocjacje w tej sprawie również zmierzają w dobrym kierunku. - Liczymy, że zakończymy je na początku lipca - informuje Karol Pluszczyk.

Centrum serwisowe dla Pendolino w Warszawie zatrudnia około 100 pracowników. Spółka powstała na początku roku. Zakład zajmuje się całodobową obsługą pociągów Pendolino, produkowanych we Włoszech przez francuski koncern Alstom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.