Związkowcy weszli w spór zbiorowy z bankiem BPH

0 0
Związkowcy weszli w spór zbiorowy z bankiem BPH
Pod koniec ub.r. Bank BPH zdecydował o wdrożeniu planu transformacji biznesowej na lata 2015 - 2020, w tym transformacji sieci sprzedaży. (fot. Bank BPH)

Bank BPH poinformował, że dwa spośród pięciu działających w banku związków zawodowych (tj. NSZZ "Solidarność" Organizacja Zakładowa w Banku BPH SA i Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005") weszły z bankiem w spór zbiorowy.

Powodem sporu jest nieuwzględnienie postulatów zapewnienia pracownikom restrukturyzowanym w ramach zwolnień grupowych takich samych warunków jak w ramach zwolnień grupowych mających miejsce w 2012 roku oraz zastosowanie takich samych warunków wobec pracowników przechodzących do nowych pracodawców, w związku z procesem przekazywania oddziałów własnych banku do franczyzobiorców.

Żądania organizacji związkowych wynikają z zapowiedzianej przebudowy sieci dystrybucji banku i wynikającej z niej restrukturyzacji zatrudnienia, która jest związana z przyjęciem przez bank Planu transformacji biznesowej na lata 2015 - 2020.

Zarząd BPH stoi na stanowisku, że oczekiwania strony społecznej zostały uwzględnione, chociaż istnieje rozbieżność w zakresie wysokości odszkodowań.

- Zarząd banku podejmie działania ustawowe w celu rozwiązania sporu i podkreśla, że dokłada najwyższej staranności, aby zaproponowane rozwiązania stanowiły uczciwą rekompensatę dla pracowników objętych planem restrukturyzacji zatrudnienia, z jednoczesnym uwzględnieniem sytuacji finansowej banku – czytamy w oficjalnym komunikacie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.