Związkowcy weszli w spór zbiorowy z bankiem BPH

Bank BPH poinformował, że dwa spośród pięciu działających w banku związków zawodowych (tj. NSZZ "Solidarność" Organizacja Zakładowa w Banku BPH SA i Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005") weszły z bankiem w spór zbiorowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy weszli w spór zbiorowy z bankiem BPH

PODZIEL SIĘ


Autor: em

19 lut 2016 19:06


Powodem sporu jest nieuwzględnienie postulatów zapewnienia pracownikom restrukturyzowanym w ramach zwolnień grupowych takich samych warunków jak w ramach zwolnień grupowych mających miejsce w 2012 roku oraz zastosowanie takich samych warunków wobec pracowników przechodzących do nowych pracodawców, w związku z procesem przekazywania oddziałów własnych banku do franczyzobiorców.

Żądania organizacji związkowych wynikają z zapowiedzianej przebudowy sieci dystrybucji banku i wynikającej z niej restrukturyzacji zatrudnienia, która jest związana z przyjęciem przez bank Planu transformacji biznesowej na lata 2015 - 2020.

Zarząd BPH stoi na stanowisku, że oczekiwania strony społecznej zostały uwzględnione, chociaż istnieje rozbieżność w zakresie wysokości odszkodowań.

- Zarząd banku podejmie działania ustawowe w celu rozwiązania sporu i podkreśla, że dokłada najwyższej staranności, aby zaproponowane rozwiązania stanowiły uczciwą rekompensatę dla pracowników objętych planem restrukturyzacji zatrudnienia, z jednoczesnym uwzględnieniem sytuacji finansowej banku – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.