Związkowcy walczą o wcześniejsze emerytury. Lufthansa uważa, że chcą tylko zaszkodzić

0 0
Związkowcy walczą o wcześniejsze emerytury. Lufthansa uważa, że chcą tylko zaszkodzić

Dwunastogodzinny strajk pilotów Germanwings, spółki należącej do niemieckich linii lotniczych Lufthansa, rozpoczął się 16 października br. w południe i potrwa do północy. Osią sporu są wcześniejsze emerytury.

Kierownictwo Lufthansy nie odpowiedziało na żadne propozycje kompromisu i dlatego "pasażerowie w najbliższym czasie będą musieli liczyć się z kolejnymi strajkami" - zapowiedzieli związkowcy.

Z kolei kierownictwo Lufthansy oskarżyło związkowców o to, że nie dążą do znalezienia konstruktywnego rozwiązania, ale chcą wyrządzić jak najwięcej szkód swojemu pracodawcy.

Czytaj też: Lufthansa czeka na pracowników w hotelu. Tam będzie rekrutacja

Podłożem trwającego od kwietnia konfliktu jest spór o wcześniejsze emerytury. Związkowcy domagają się utrzymania dotychczasowych zasad wypłacania pilotom świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają korzystać przeciętnie w wieku 59 lat.

Pracodawca chce natomiast stopniowo podnieść ten próg do średnio 61 lat. Sprawa dotyczy pilotów samej Lufthansy, jak również jej spółek córek: Lufthansa-Cargo i Germanwings.

Czytaj też: Kierowali pociągami „po kielichu”. Bronią ich związki zawodowe

Kolejny strajk dotknął głównie loty krajowe z lotnisk w Kolonii/Bonn, Stuttgarcie, Hamburgu i Berlinie. W Niemczech w tym tygodniu kończą się ferie jesienne w krajach związkowych Nadrenia Północna-Westfalia oraz Turyngia. Odwołano ok. 100 połączeń w skali całego kraju, co utrudniło podróż ok. 13 tys. pasażerów.

Na skutek sześciu akcji protestacyjnych przeprowadzonych przez VC od kwietnia odwołano ok. 4300 lotów, co wywołało trudności w podróżowaniu dla ok. 500 tys. pasażerów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.