Związkowcy w Orlenie sprzeciwiają się niektórym zmianom BHP

Trzy największe centrale związkowe działające w grupie PKN Orlen zaprotestowały przeciwko niektórym zapisom uaktualnionego zarządzenia spółki w kwestii BHP. Chodziło przede wszystkim o wprowadzenie konieczności powtarzania egzaminów stanowiskowych co 5 lat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy w Orlenie sprzeciwiają się niektórym zmianom BHP

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

3 cze 2015 18:39


Najnowsza wersja zarządzenia PKN Orlen w sprawie: "zasad, trybu organizacji oraz kontroli szkolenia pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz przeprowadzania szkoleń stanowiskowych w Polskim Koncernie Naftowym Orlen" weszła w życie z dniem 30 marca br.

Czytaj też: Orlen Paliwa łączy się z Orlen PetroTank. Co będzie z pracownikami?

Związkowcy z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w grupie kapitałowej PKN Orlen (MZZPRC) wysłali do pracodawcy pismo z zastrzeżeniami co do niektórych zapisów tego zarządzenia.

Oprócz ich zdaniem złych zapisów, takich jak powtarzalność egzaminów stanowiskowych co 5 lat, strona związkowa zarzuciła pracodawcy brak jakichkolwiek konsultacji ze stroną związkową, które powinny były się odbyć przed wydaniem zarządzenia. Tego samego zdania są dwa pozostałe największe centrale związkowe w Orlenie, NSZZ "Solidarność" i Międzyzakładowy Branżowy Związek Zawodowy w grupie kapitałowej PKN Orlen (MBZZ).

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.