Związkowcy sparaliżują Okęcie? Grożą strajkiem

0 0
Związkowcy sparaliżują Okęcie? Grożą strajkiem

Michał Kaczmarczyk, nowy dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", wypowiedział zakładowy układ zbiorowy pracy, który obowiązywał od lat 90. Związkowcy są oburzeni i zapowiadają ostrą reakcję.

- Użyjemy wszelkich przewidzianych prawem środków, z zatrzymaniem lotniska włącznie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" zapowiedzi związkowców.

Nowy dyrektor, który stanowisko objął w połowie lutego, od początku zapowiadał spore cięcia. Jednak zdaniem związkowców: nie próbował załatwić sprawy uszczuplenia przywilejów pracowników ugodowo.

Jak pisze dziennik, w dokumencie kluczowy jest zapis, który zwalnianym pracownikom daje prawo do dużych odpraw. Jeżeli pracownik jest zatrudniony w przedsiębiorstwie od trzech do pięciu lat, ma prawo do 12-miesięcznej odprawy; od pięciu do dziesięciu lat do 24-miesięcznej; powyżej dziesięciu lat do 36-miesięcznej odprawy.

W ZUZP są też dodatki do wynagrodzenia, m.in. zwrot kosztów za pranie ubioru służbowego i umundurowania czy dodatek za prace przy obsłudze elektronicznych monitorów ekranowych.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.