Związkowcy rozważają odwieszenie akcji protestacyjnej w górnictwie

- Po spotkaniu z premier Ewą Kopacz zbierze się sztab protestacyjny i będziemy rozmawiać o odwieszeniu akcji protestacyjnej w górnictwie węgla kamiennego - mówi Jarosław Grzesik, przewodniczący Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy rozważają odwieszenie akcji protestacyjnej w górnictwie

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

29 cze 2015 20:56


Zdaniem Grzesika realizacja porozumienia zawartego 17 stycznia br. przebiega bardzo źle. Sytuacja każdej ze spółek węglowych: Kompanii Węglowej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Katowickiego Holdingu Węglowego jest bardzo trudna.

Jak twierdzi, w KHW już za miesiąc może zabraknąć pieniędzy na wypłaty. Niepewna jest także przyszłość kopalń Brzeszcze i Makoszowy, które miałyby zostać przejęte przez inwestorów zewnętrznych.

- Kopalnia Brzeszcze ma co prawda przygotowany program naprawczy, ale w dalszym ciągu nie wiadomo kiedy, w jakim kształcie i czy w ogóle Tauron tę kopalnię kupi. Natomiast jeżeli rozmawiamy o kopalni Makoszowy, to ona kompletnie leży, ponieważ program naprawczy dla niej jest niedopracowany. Za chwilę być może będzie awantura na kopalni Makoszowy - ocenia Jarosław Grzesik.

Czytaj też: W JSW trwa debata ws. regulaminu pracy

Jak mówi, także w przypadku Węglokoksu nie wszystko przebiega zgodnie z podpisanym w styczniu porozumieniem.

- Przede wszystkim nie zgadza się stan załogi w stosunku do tego, jaki był planowany. Po drugie, następują pewne ruchy z wypowiedzeniami umów o pracę, których się nie spodziewaliśmy - informuje Grzesik.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

grześ 2015-07-01 10:30:22

nie i jeszcze raz NIE !