Związkowcy rozpoczęli spór zbiorowy w Orlenie

Zgodnie z zapowiedziami związkowców, w spółkach Orlen KolTrans i Orlen Transport, został wszczęty spór zbiorowy w związku ze sprzedażą tych firm na rzecz odpowiednio PKP Cargo i Trans Polonia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy rozpoczęli spór zbiorowy w Orlenie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

3 gru 2015 16:24


Związki zawodowe działające w grupie Orlen ostro zaprotestowały przeciwko sprzedaży i skierowały pismo do nowego ministra skarbu państwa Dawida Jackiewicza z prośbą o interwencję w tej sprawie.

Jednocześnie związkowcy zażądali od zarządów Orlen KolTrans i Orlen Transport pięcioletnich gwarancji pracowniczych i zagrozili, że w przypadku niespełnienia ich do 25 listopada br. rozpoczną spór zbiorowy.

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC), największa organizacja związkowa działająca w grupie Orlen, poinformował, że pracodawca tego żądania nie spełnił, co oznacza wszczęcie sporu zbiorowego.

Związkowcy czekają na informację o powiadomieniu przez pracodawcę o sporze Państwowej Inspekcji Pracy, a także na działania prowadzone już w ramach sporu zbiorowego, takie jak rokowania i mediacje.

Więcej szczegółów na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.