Związkowcy: porozumienie ws. KW bardzo prawdopodobne

Związkowcy, uczestniczący w sobotę w Katowicach ze stroną rządową w rozmowach na temat planu naprawczego dla Kompanii Węglowej (KW) ocenili, że podpisanie porozumienia jeszcze w sobotę - i zakończenie protestów - jest bardzo prawdopodobne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy: porozumienie ws. KW bardzo prawdopodobne

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 sty 2015 15:17


Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, do Katowic jeszcze w sobotę ma przyjechać premier Ewa Kopacz.

Przed południem w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach po raz kolejny spotkał się zespół roboczy, w skład którego weszło trzech związkowych liderów i przedstawiciele rządu: pełnomocnik ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciech Kowalczyk, wiceminister skarbu Rafał Baniak i wiceminister pracy Jacek Męcina.

Po południu rozpoczną się obrady plenarne, z udziałem poszerzonego składu związkowców.

Śledź naszą relację na żywo.

"Jestem w wyśmienitym nastroju. Mam nadzieję, że niedzielę górnicy spędzą w domu" - powiedział przed rozpoczęciem plenarnych obrad szef Sierpnia 80 Bogusław Ziętek, który nie wszedł w skład zespołu roboczego, ale był w stałym kontakcie z jego członkami. Szanse na zakończenie protestu jeszcze w sobotę ocenił jako "duże".

"To jest nasza wspólna robota. Ci ludzie, którzy negocjowali w naszym imieniu, wynegocjowali bardzo dobre porozumienie. Są już zręby porozumienia, dopinamy szczegóły, ale to, co wiemy, jest dla górników dobre" - powiedział Ziętek. "Jest gwarancja, że ci ludzie będą mieli pracę" - zaznaczył i ocenił, że obydwie strony wykazały się odpowiedzialnością.

Ziętek i szef górniczej "S" Jarosław Grzesik podziękowali za udział w proteście i poparciu górniczych postulatów.

Związkowcy nie chcieli mówić o szczegółach ustaleń. Według nieoficjalnych informacji z rozmów, rząd wycofał się z planów likwidacji kopalń - co było najważniejszym postulatem związkowców - na rzecz daleko idącej restrukturyzacji tych zakładów.

Jeszcze przed sobotnim spotkaniem szef śląsko-dąbrowskiej "S" Dominik Kolorz zdradził, że przedmiotem rozmów, poza utrzymaniem miejsc pracy było to, w jaki sposób przeprowadzić procesy naprawcze najsłabszych kopalń; innym tematem byli potencjalni inwestorzy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.