wnp.pl

Związkowcy PKN Orlen postawili ultimatum

0 0
Związkowcy PKN Orlen postawili ultimatum
Związkowcy zapowiadają, że niespełnienie żądań oznaczać będzie wszczęcie sporu zbiorowego. /Fot. PTWP

Dzisiaj (16 grudnia) mija okres, który związki zawodowe PKN Orlen dały spółce na spełnienie ich żądań. Jeśli się to nie stanie, zapowiadają wszczęcie sporu zbiorowego.

9 grudnia przewodniczący dwóch największych związków zawodowych PKN Orlen, Bogusław Pietrzak z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC) oraz Henryk Kleczkowski z Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność PKN Orlen przedstawili pracodawcy następujące żądania:

Odstąpienie od stosowania praktyki wprowadzania do treści umów o pracę nazewnictwa stanowisk odbiegającego przewidzianych w Układzie i Księdze Opisów Stanowisk Pracy.

Odstąpienie od stosowania Arkusza Komunikacyjnego w sprawie przyznawania premii w Miesięcznym Systemie Premiowania, w tym stosowania w ramach miesięcznego systemu premiowania innych kryteriów niż przewidziane w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy.

Podjęcie przez pracodawcę pisemnego zobowiązania do stosowania procedury wspólnej wykładni postanowień ZUZP, każdorazowo przed wdrożeniem i stosowaniem w spółce wewnętrznych regulacji, zarządzeń i praktyk, które kształtują prawa i obowiązki pracowników oraz związków zawodowych w sposób, który może budzić wątpliwości w zakresie zgodności z postanowieniami tego układu.

Czytaj też: Groźba sporu zbiorowego w PKN Orlen

Związkowcy zapowiadają, że niespełnienie powyższych żądań do 16 grudnia oznaczać będzie wszczęcie sporu zbiorowego pracy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.