Związkowcy PKN Orlen postawili ultimatum

Dzisiaj (16 grudnia) mija okres, który związki zawodowe PKN Orlen dały spółce na spełnienie ich żądań. Jeśli się to nie stanie, zapowiadają wszczęcie sporu zbiorowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy PKN Orlen postawili ultimatum

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

16 gru 2015 10:00


9 grudnia przewodniczący dwóch największych związków zawodowych PKN Orlen, Bogusław Pietrzak z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC) oraz Henryk Kleczkowski z Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność PKN Orlen przedstawili pracodawcy następujące żądania:

Odstąpienie od stosowania praktyki wprowadzania do treści umów o pracę nazewnictwa stanowisk odbiegającego przewidzianych w Układzie i Księdze Opisów Stanowisk Pracy.

Odstąpienie od stosowania Arkusza Komunikacyjnego w sprawie przyznawania premii w Miesięcznym Systemie Premiowania, w tym stosowania w ramach miesięcznego systemu premiowania innych kryteriów niż przewidziane w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy.

Podjęcie przez pracodawcę pisemnego zobowiązania do stosowania procedury wspólnej wykładni postanowień ZUZP, każdorazowo przed wdrożeniem i stosowaniem w spółce wewnętrznych regulacji, zarządzeń i praktyk, które kształtują prawa i obowiązki pracowników oraz związków zawodowych w sposób, który może budzić wątpliwości w zakresie zgodności z postanowieniami tego układu.

Czytaj też: Groźba sporu zbiorowego w PKN Orlen

Związkowcy zapowiadają, że niespełnienie powyższych żądań do 16 grudnia oznaczać będzie wszczęcie sporu zbiorowego pracy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.