Związkowcy nie chcą fuzji Orlenu, Lotosu i PGNiG

Wśród związkowców nie ma wyraźnych zwolenników połączenia PKN Orlen, grupy Lotos i PGNiG. Ich opinie są negatywne lub neutralne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy nie chcą fuzji Orlenu, Lotosu i PGNiG

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

14 sty 2016 11:23


- Generalnie jesteśmy temu pomysłowi przeciwni. W najbliższym czasie zbiera się rada pracowników i być może wydane zostanie jakieś oficjalne stanowisko w tej sprawie - powiedział nam Grzegorz Szade, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos.

Według niego chyba jedynym premierem, do którego związkowcy Lotosu nie wysyłali pism w tej sprawie, była Ewa Kopacz.

Czytaj też: Jeśli dojdzie do fuzji Orlenu, Lotosu i PGNiG zwolnienia będą raczej nieuniknione

- Odkąd pomysł łączenia z Orlenem pojawił się po raz pierwszy, staliśmy zawsze na stanowisku, że taka fuzja prowadziłaby do marginalizacji Lotosu, stalibyśmy się dzięki niej peryferyjną częścią jakiejś większej całości - uważa Grzegorz Szade. Przekonuje, że Lotos na to nie zasługuje szczególnie obecnie, kiedy spółka się rozwija, przynosi zyski i generalnie odnosi sukcesy pomimo niskich cen ropy. - Zrealizowanie w takich warunkach zakładanej wielkości produkcji ropy na koniec 2015 roku było prawdziwym osiągnięciem - mówi.

Wiceprzewodniczący ZZIT nie wyklucza, że podanie przez resort skarbu informacji o rozpoczęciu analiz w sprawie fuzji jest testowaniem reakcji przed zapowiedzią czegoś jeszcze większego, na przykład nawiązania bliskiej współpracy z węgierskim koncernem MOL.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.