Związkowcy łamali prawa pracowników

Górniczy związkowcy założyli firmę, w której łamali prawa pracowników: nie płacili pensji, nie dawali im odpraw, nie odprowadzali składek na Fundusz Pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy łamali prawa pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Gazeta Wyborcza

23 cze 2014 7:53


Po zlikwidowaniu kopalni w Bytomiu działający w niej związkowcy założyli spółkę o nazwie Międzyzakładowy Zarząd Związku Zawodowego Górników w Polsce przy KWK Powstańców Śląskich, Zakład Działalności Gospodarczej. Firma zajmuje się prowadzeniem prac podziemnych w kopalniach Kompanii Węglowej. Zatrudnia górników, którzy przeszli na emerytury lub tych, którzy pracują w kopalniach, ale chcą sobie dorobić w weekendy - informuje "Gazeta Wyborcza".

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy wykazała, że firma związkowców wykorzystywała pracowników. Nie płaciła im pensji, nagród jubileuszowych, nie dawała też odpraw tym, którzy odchodzili. Górnicy nie dostawali też pieniędzy za chorobowe. Część ludzi wpadła w spiralę długów, bo byli bez wypłaty prawie pół roku.

Do sądu wysłano już wniosek o ukaranie szefa spółki za uporczywe łamanie praw pracowniczych. Pokrzywdzonych jest co najmniej sto osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.