Związkowcy krytycznie oceniają program naprawczy dla KW

Oczekujemy poważnych rozmów na temat programu naprawczego Kompanii Węglowej - mówi Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy krytycznie oceniają program naprawczy dla KW

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

3 wrz 2014 10:11


Jak ocenia Pan przebieg rozmów w Kompanii Węglowej dotyczących programu naprawczego, które odbyły się 2 września?

Czytaj też:Zarząd KW rozpoczął konsultacje społeczne planu naprawczego

- Jako skandaliczny. Dlatego, że w międzyczasie, czyli między przesłaniem nam tego projektu programu naprawczego a wczorajszym dniem, zarząd Kompanii w zasadniczy sposób zmienił elementy tego programu.

Czego dotyczą te zmiany?

- Dotyczy to między innymi kopalń, które miałyby zostać sprzedane do Węglokoksu, co świadczy o tym, że cały ten pomysł jest chaotyczny i polega wyłącznie na kuglowaniu, a nie ma na celu realizacji rzeczywistego programu naprawczego KW.

Okazuje się, że w ciągu kilku dni, w zasadzie bez jakiegokolwiek uzasadnienia, z dotychczas proponowanych do sprzedaży kopalń: Jankowice, Rydułtowy-Anna, Pokój i Piekary drugiego września zarząd Kompanii Węglowej wyciągnął - niczym królika z kapelusza - inny skład. A mianowicie kopalnie: Jankowice, Chwałowice, Bobrek i Piekary.

Po pierwsze potwierdza to nasze przypuszczenia, że docelowo KW będzie się chciała pozbyć wszystkich rybnickich kopalń, gdyż sprzedaż Jankowic i Chwałowic powoduje konflikt o pola wydobywcze z kopalnią Marcel.

Po drugie rodzi podejrzenia, że zarząd Kompanii Węglowej myśli bardziej kategoriami interesu Węglokoksu niż własnej spółki.

Cały wywiad czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.