Związkowcy donoszą na LOT do Unii

Związkowcy chcą zablokować pomoc dla przewoźnika. Jeśli im się uda, firma może upaść.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy donoszą na LOT do Unii

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 kwi 2014 8:11


Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", związkowcy z Solidarności '80 działającej w Przedsiębiorstwie Państwowym Porty Lotnicze (PPL) wystosowali pismo do Komisji Europejskiej, w którym żądają zablokowania wsparcia dla LOT. Przekonują, że podyktowane jest ono celami politycznymi.

LOT dostał już w grudniu 2012 r. 400 mln zł pożyczki ratunkowej. Teraz Bruksela bada, czy linia może skorzystać z drugiej transzy - tzw. restrukturyzacyjnej, wartej do 381 mln zł. Bez niej spółka może upaść.

S '80 z PPL uważa, że przewoźnik działa w nierynkowych warunkach i nieterminowo reguluje faktury. Koronnym argumentem na upolitycznienie akcji ratunkowej mają być rządowe plany budowy Polskiego Holdingu Lotniczego z PPL i LOT. Związkowcy z PPL zapowiadają na 7 maja protest przeciwko wspieraniu linii.

Akcją S '80 z PPL jest oburzona "Solidarność" z LOT. "Koledzy z S '80 chyba nie przemyśleli pisma do KE. Upadek LOT byłby katastrofą dla PPL" - mówi Stefan Malczewski, szef "S" w LOT. Jak zareaguje KE - nie wiadomo. Nie tak dawno Unia zablokowała pomoc dla lotniska w Gdyni, które złożyło wniosek o upadłość.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.