Związkowcy chcą strajku ostrzegawczego w kopalni Turów

W Kopalni Węgla Brunatnego Turów ma odbyć się strajk ostrzegawczy, górnicy zaplanowali go na 6 września 2013 r. Związkowcy z pozostałych kopalni węgla brunatnego podejmą w najbliższym czasie decyzję o strajkach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy chcą strajku ostrzegawczego w kopalni Turów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 lip 2013 20:28


We wtorek we Wrocławiu spotkali się przedstawiciele związków zawodowych kopalń węgla brunatnego w Polsce: Turów, Bełchatów, Adamów i Konin.

Związkowcy zgodnie postanowili podjąć działania w celu obrony miejsc pracy i egzekwowania postanowień umów podpisanych z pracodawcą.

Na razie jedynie przedstawiciele NSZZ "Solidarność" KWB Turów ustalili termin strajku ostrzegawczego na 6 września 2013 r. Planowany strajk ostrzegawczy ma się odbyć w godz. 10 - 12 i będzie polegał na zaprzestaniu świadczenia pracy przez pracowników kopalni na całym jej terenie.

Związkowcy z pozostałych zakładów podejmą decyzję w najbliższym czasie.

"Strajk jest dla nas koniecznością, ponieważ w naszej kopalni nie tylko nie są przestrzegane podpisane wcześniej umowy między nami a pracodawcą, ale także, mimo że zatrudnienie zmniejszyło się już o blisko 60 proc., w dalszym ciągu planowana jest kolejna restrukturyzacja zatrudnienia. Zarząd spółki cały czas próbuje nam wmówić, że firma jest w złej kondycji. Tymczasem kopalnia cały czas przynosi ogromne zyski. Dlatego nie możemy się zgodzić na takie traktowanie. W referendum strajkowym ponad 99 proc. pracowników biorących w nim udział, wypowiedziało się za akcją protestacyjną" - powiedział we wtorek PAP przewodniczący NSZZ "Solidarność" KWB Turów Wojciech Ilnicki.

Do niedawna w Kopalni Węgla Brunatnego Turów pracowało około 6,5 tysiąca osób. Obecnie zatrudnionych jest nieco ponad 3 tysiące. Przedsiębiorstwo jest jednym z największych pracodawców w regionie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.