Związkowcy chcą strajku ostrzegawczego w kopalni Turów

0 0
Związkowcy chcą strajku ostrzegawczego w kopalni Turów

W Kopalni Węgla Brunatnego Turów ma odbyć się strajk ostrzegawczy, górnicy zaplanowali go na 6 września 2013 r. Związkowcy z pozostałych kopalni węgla brunatnego podejmą w najbliższym czasie decyzję o strajkach.

We wtorek we Wrocławiu spotkali się przedstawiciele związków zawodowych kopalń węgla brunatnego w Polsce: Turów, Bełchatów, Adamów i Konin.

Związkowcy zgodnie postanowili podjąć działania w celu obrony miejsc pracy i egzekwowania postanowień umów podpisanych z pracodawcą.

Na razie jedynie przedstawiciele NSZZ "Solidarność" KWB Turów ustalili termin strajku ostrzegawczego na 6 września 2013 r. Planowany strajk ostrzegawczy ma się odbyć w godz. 10 - 12 i będzie polegał na zaprzestaniu świadczenia pracy przez pracowników kopalni na całym jej terenie.

Związkowcy z pozostałych zakładów podejmą decyzję w najbliższym czasie.

"Strajk jest dla nas koniecznością, ponieważ w naszej kopalni nie tylko nie są przestrzegane podpisane wcześniej umowy między nami a pracodawcą, ale także, mimo że zatrudnienie zmniejszyło się już o blisko 60 proc., w dalszym ciągu planowana jest kolejna restrukturyzacja zatrudnienia. Zarząd spółki cały czas próbuje nam wmówić, że firma jest w złej kondycji. Tymczasem kopalnia cały czas przynosi ogromne zyski. Dlatego nie możemy się zgodzić na takie traktowanie. W referendum strajkowym ponad 99 proc. pracowników biorących w nim udział, wypowiedziało się za akcją protestacyjną" - powiedział we wtorek PAP przewodniczący NSZZ "Solidarność" KWB Turów Wojciech Ilnicki.

Do niedawna w Kopalni Węgla Brunatnego Turów pracowało około 6,5 tysiąca osób. Obecnie zatrudnionych jest nieco ponad 3 tysiące. Przedsiębiorstwo jest jednym z największych pracodawców w regionie.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.