Związkowcy chcą rozmawiać z zarządem o planie naprawczym JSW

Związkowcy JSW przyznają, że zła sytuacja spółki jest spowodowana m.in. trudną sytuacją na rynku węgla. Jednak ich zdaniem dużą część winy za kiepską sytuację spółki ponosi także jej zarząd.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy chcą rozmawiać z zarządem o planie naprawczym JSW

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (DC)

wnp.pl

23 gru 2014 13:55


- Kierując się odpowiedzialnością za firmę i zatrudnionych w niej pracowników stwierdzamy, że jesteśmy gotowi do prowadzenia rzeczowych i konstruktywnych rozmów zmierzających do całościowych rozwiązań w celu poprawy obecnej sytuacji w JSW - napisano we wspólnym oświadczeniu organizacji związkowych działających w JSW.

Czytaj też: Spotkanie zarządu JSW ze związkowcami ws. planu na r. 2015

Związkowcy zgadzają się z faktem załamania cen na rynkach światowych w przypadku węgla koksowego do poziomu około 120 dolarów za tonę a węgla energetycznego do około 70 dolarów za tonę, zwracają jednak uwagę na inne przyczyny obecnej sytuacji w JSW.

Ich zdaniem nie mniej znaczącą przyczyną trudnej sytuacji JSW jest brak zrealizowania właściwego, założonego w planie techniczno-ekonomicznym poziomu produkcji głównie węgla koksowego, na który jest popyt w każdej ilości.

Wg związkowców, brak zakładanego wydobycia po 11 miesiącach 2014r. w ilości ponad 1 miliona 300 tysięcy ton węgla powoduje nie uzyskanie przychodów w wysokości ponad 400 milionów złotych.

W stanowisku napisano, że w ostatnich sześciu latach nie zrealizowano założonych w planach techniczno-ekonomicznych ilości robót przygotowawczych o wielkości ponad 100 kilometrów. W bieżącym roku, tylko w kopalniach wydobywających węgiel koksowy typu 35 ,nie zrealizowano ponad 6 kilometrów zakładanych robót przygotowawczych.

Zdaniem związków zawodowych spowoduje to dalszy spadek możliwości wydobywczych o około 1,5 miliona ton dobrze sprzedawalnego węgla.

- Taka sytuacja przyczynić się może również do tego, że w przyszłym roku nastąpi dalszy spadek możliwych do osiągnięcia przychodów, które umożliwiłyby poprawę trudnej sytuacji w JSW - prognozują związkowcy.

Czytaj też: 15 kobiet pracujących pod ziemią, 49 związków zawodowych i średni staż pracy 19 lat

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.