Związki zawodowe w Castoramie rosną w siłę

0 0
Związki zawodowe w Castoramie rosną w siłę
Prawie 300 nowych członków to wynik ścisłej współpracy komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w Castorama z Działem Rozwoju Komisji Krajowej oraz poszczególnymi Regionami (fot. solidarnosc.org.pl)

Organizacja zakładowa NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska liczy już blisko 300 członków. Rok temu, przed podpisaniem „Porozumienia o współpracy” związkowców było jedynie 50.

- W ciągu ostatniego roku naszej organizacji zakładowej udało się wynegocjować podwyżki wynagrodzenia dla najmniej zarabiającym pracowników z 2 proc. proponowanych przez pracodawcę do 3,2 proc. oraz zmienić Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych tak, aby wszyscy pracownicy mogli korzystać z tego prawa po równo. Planujemy kolejne zmiany w ZFŚS, regulaminie BHP, a od czerwca planowane są kolejne rozmowy w sprawie podwyżek płac – mówi przewodniczący komisji zakładowej Wojciech Kasprzyk.

- Należy zauważyć, że to wszystko jest możliwe dzięki poprawnej postawie pracodawcy, który prowadzi dialog ze stroną społeczną. Jednak nie wszystko działa dobrze, chodzi przede wszystkim o niedokładne wypełnianie przez pracodawcę porozumienia dotyczącego tzw. mapowania stanowisk pracy i przeprowadzonego procesu podwyżek. Będziemy o tym rozmawiać – dodaje Wojciech Kasprzyk.

Członków przybywa w całym kraju, a kolejni pracownicy są zainteresowani zorganizowaniem się, tym bardziej, że jak podkreśla szef KZ - "sytuacja pracowników nie jest tak kolorowa jak to przedstawia to pracodawca". Niebawem organizowane będą następne tzw. godziny otwarte w sklepach na Śląsku, w Opolu, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Poznaniu i Szczecinie.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.