Związki zawodowe Tauronu zdumione zmianami w zarządzie

Przedstawiciele związków zawodowych Tauronu ze zdumieniem przyjęli informację o trybie i sposobie przeprowadzonych zmian w zarządzie. Największe zdziwienie budzi fakt, że minister Czerwiński wypowiadał się pochlebnie o strategii działania spółki Tauron.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związki zawodowe Tauronu zdumione zmianami w zarządzie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

2 paź 2015 13:04


Rada nadzorcza Tauronu odwołała w czwartek dotychczasowego prezesa spółki Dariusza Luberę, a także wiceprezesów Aleksandra Grada i Katarzynę Rozenfeld. Dwaj inni członkowie zarządu, Stanisław Tokarski i Krzysztof Zawadzki, zrezygnowali ze swych funkcji.

Nowym prezesem Tauronu został Jerzy Kurella, który w przeszłości pełnił obowiązki prezesa potentata gazowego PGNiG. Rada powołała Michała Gramatykę na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. handlowych, a Henryka Borczyka na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. korporacji.

W piśmie adresowanym do premier Ewy Kopacz przedstawiciele związków zawodowych Tauronu napisali, że "ze zdumieniem" przyjęli informację o trybie i sposobie przeprowadzonych zmian w zarządzie tej spółki.

Czytaj też: Nowe władze Taurona: Przed nami trudne zadanie

- Nasze największe zdziwienie budzi fakt, że w trakcie naszego ostatniego spotkania u pana ministra Czerwińskiego, w obecności pana wiceministra Kowalczyka i Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, pan minister Czerwiński wypowiadał się bardzo pochlebnie o strategii działania spółki Tauron - napisała rada społeczna.

Rozgrywki polityczne

W ocenie rady, ostatnie zmiany personalne mogą mieć nieodwracalne skutki, m.in. spowodować wstrzymanie niezbędnych w polskiej energetyce inwestycji oraz prowadzić do dalszego obniżenia wartości akcji grupy Tauron, powodując wysokie straty u inwestorów.

- W naszej ocenie działania te mogą doprowadzić do destabilizacji działania spółki, jak i całej grupy Tauron - napisali związkowcy.

Jak oświadczyli, nie wierzą, że zmiany personalne w zarządzie są decyzjami odpowiedzialnymi i podyktowanymi troską o dobro firmy.

- Według nas są to tylko rozgrywki polityczne. Stanowczo podkreślamy, że budzi niepokój dokonanie takich zmian w tak gorącym okresie politycznym - napisali członkowie rady społecznej i dodali, że odpowiedzialność za zmiany bierze ta część rady nadzorczej, która reprezentuje Skarb Państwa.

Ocena pracy rządu

Resort skarbu, pytany w czwartek o przesłanki, które legły u podstaw odwołania członków zarządu odpisał, że decyzje rady nadzorczej Tauronu są wyrazem całościowej oceny pracy zarządu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.