Związki z PKP PLK i PKP Cargo popierają strajk w Przewozach Regionalnych

Działania Ogólnopolskiego Komitetu Strajkowego w Przewozach Regionalnych uzyskały wsparcie związków zawodowych z dwóch spółek kolejowych – PKP Polskie Linie Kolejowe oraz PKP Cargo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związki z PKP PLK i PKP Cargo popierają strajk w Przewozach Regionalnych

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

17 cze 2015 12:43


16 czerwca 2015 r., Rada Sektora Przewozów Towarowych Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce przyjęła jednomyślnie uchwałę o pełnym poparciu działań strajkowych w obronie miejsc pracy w spółce Przewozy Regionalne i wezwała wszystkie organizacje ZZM i członków do czynnego wsparcia solidarnościowego strajkujących pracowników PR.

- Brak reakcji właścicieli na strajk w spółce PR i niezapewnienie pracownikom gwarancji zatrudnienia, a tym bardziej próby rozbicia strajku spowodują podjęcie działań solidarnościowych SPT w formie "strajku włoskiego" - informują związki zawodowe.

O solidaryzowaniu się z działaniami Komitetu Strajkowego poinformowały także Sekcja Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność” i Rada Branżowa PKP Polskie Linie Kolejowe, które popierają walkę o utrzymanie miejsc pracy oraz zastanawiają się nad formą wsparcia akcji.

Związki zawodowe działające w Przewozach Regionalnych zdecydowały o podjęciu w spółce akcji strajkowej od dnia 29 czerwca 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Eterno Vagabundo 2015-06-18 23:28:24

Słusznie! Niech strajkuje Nawet bez powodu, Raz jedna, raz druga Połowa narodu. Praca??? A cóż to Za dzikie zwyczaje ?!?!?! Po co się mordować Jak Rząd kaskę daje ?