Związki z PKP PLK i PKP Cargo popierają strajk w Przewozach Regionalnych

0 0
Związki z PKP PLK i PKP Cargo popierają strajk w Przewozach Regionalnych
Brak reakcji właścicieli na strajk w spółce PR spowodują podjęcie działań solidarnościowych SPT w formie "strajku włoskiego" (fot.przewozyregionalne.pl)

Działania Ogólnopolskiego Komitetu Strajkowego w Przewozach Regionalnych uzyskały wsparcie związków zawodowych z dwóch spółek kolejowych – PKP Polskie Linie Kolejowe oraz PKP Cargo.

16 czerwca 2015 r., Rada Sektora Przewozów Towarowych Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce przyjęła jednomyślnie uchwałę o pełnym poparciu działań strajkowych w obronie miejsc pracy w spółce Przewozy Regionalne i wezwała wszystkie organizacje ZZM i członków do czynnego wsparcia solidarnościowego strajkujących pracowników PR.

- Brak reakcji właścicieli na strajk w spółce PR i niezapewnienie pracownikom gwarancji zatrudnienia, a tym bardziej próby rozbicia strajku spowodują podjęcie działań solidarnościowych SPT w formie "strajku włoskiego" - informują związki zawodowe.

O solidaryzowaniu się z działaniami Komitetu Strajkowego poinformowały także Sekcja Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność” i Rada Branżowa PKP Polskie Linie Kolejowe, które popierają walkę o utrzymanie miejsc pracy oraz zastanawiają się nad formą wsparcia akcji.

Związki zawodowe działające w Przewozach Regionalnych zdecydowały o podjęciu w spółce akcji strajkowej od dnia 29 czerwca 2015 r.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)


 • Słusznie! Niech strajkuje
  Nawet bez powodu,
  Raz jedna, raz druga
  Połowa narodu.

  Praca??? A cóż to
  Za dzikie zwyczaje ?!?!?!
  Po co się mordować
  Jak Rząd kaskę daje ?

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.