Zofia Romaszewska: Brak związków zawodowych to brak obrony pracowników

0 0
Zofia Romaszewska: Brak związków zawodowych to brak obrony pracowników
- Związki zawodowe muszą być polityczne - uważa Zofia Romaszewska. /Fot. Youtube

- Każdy, kto jest właścicielem usiłuje uzyskać jak największy zysk i jak najmniej dać ludziom, to jest oczywiste, tak było, jest i będzie - uważa Zofia Romaszewska, doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy.

Zofia Romaszewska, która została powołana na doradcę społecznego prezydenta Andrzeja Dudy, mówi, że po 1989 roku związki zawodowe ostrzyżono, skłócono ludzi, ustalono, że polityka to rzecz paskudna, a związki zawodowe może mogą nie być polityczne. Tymczasem, jak podkreśla, związki zawodowe muszą być polityczne, bo one muszą wiedzieć, kto jest ich reprezentantem w Sejmie.

- Ktoś, kto był kiedyś pierwszym sekretarzem, partyjną osobistością, od której masa rzeczy zależała, potem - po 89' - stawał się właścicielem tego czy owego i zatrudniał ludzi, mieli się oni równie fatalnie, nie można było się odezwać. Okazało się, że związki zawodowe są niepożądane, w żadnych prywatnych przedsięwzięciach ma ich nie być - dodaje.

Tymczasem, jak wskazuje Romaszewska, w większych zakładach brak związków zawodowych jest ogromnym brakiem, bo jest to brak obrony pracowników. Każdy, kto jest właścicielem usiłuje uzyskać jak największy zysk i jak najmniej dać ludziom, to jest oczywiste, tak było, jest i będzie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • Brawo Pani Zofio ! również tak uważam !
 • słyszałem ,że gdzieś chyba w XIX w. ktoś wymyślił taką teorię o koniu i wróblach, że niby jaksę konia na maxa nafutruje owsem , to on potem wali kupy po ulicach i wróble se z tych pączków resztki owsa wydzibują i jakoś ta gównianie żyją, no że niby jak bogatym dać dużo to się przy nich biedota utrzyma. NIESTETY POLSKIEMU KONIKOWI ZAROSŁA DUPA.
 • Co za bzdury! Związki zawodowe bronią partykularnych interesów wysokich rangą związkowców. Zwykły szary pracownik nie ma żadnej obrony (albo bardzo niewielką).

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.