ZNP: 10 października pikiety przeciw reformie oświaty

• Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje 10 października pikiety w 16 miastach wojewódzkich.
• Związek sprzeciwia się negatywnym konsekwencjom reformy edukacji minister Anny Zalewskiej, polegającymi m.in. na likwidacji gimnazjów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ZNP: 10 października pikiety przeciw reformie oświaty

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

22 wrz 2016 10:23


Pikiety odbędą się 10 października przed gmachami urzędów wojewódzkich. Ich organizatorami są Zarządy Okręgów ZNP.

Związek Nauczycielstwa Polskiego jest przeciwny zmianom, które - zdaniem związkowców - spowodują wyłącznie chaos organizacyjny i informacyjny.

Według ZNP, reforma ustroju szkolnego ma charakter rewolucyjny, zburzy struktury systemu tworzone przez wiele lat i w krótkim czasie dotknie wszystkich poziomów edukacyjnych. Będzie też niezwykle kosztowna, a koszty te w głównej mierze poniosą jednostki samorządu terytorialnego.

Związek uważam że reforma stwarza więcej zagrożeń niż szans, grozi obniżeniem poziomu edukacji i zaprzepaszczeniem wypracowanych przez szkoły osiągnięć, a także zwolnieniami w oświacie.

- Zwracamy się do rodziców, nauczycieli, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i ruchów społecznych oraz osób, którym leży na sercu dobro dzieci o udział w pikietach ZNP. Do nauczycieli apelujemy o solidarność zawodową. Nauczycielu, nawet jeśli pracujesz w szkole podstawowej lub liceum, przyjdź na pikietę, bo w swojej szkole to Ty będziesz musiał wziąć odpowiedzialność za chaos organizacyjny i programowy, jaki powstanie w wyniku reformy - apeluje ZNP w oficjalnym komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

taka prawda 2016-09-24 11:52:12

Zobaczcie nowe ramówki na stronach MEN!!!! Albo ja jestem zacofana, albo...... Ludzie ratujmy nasze dzieci, bo to co tam pani minister stworzyła woła o pomstę do nieba!!!!!!!!!!!!!!

jaro 2016-09-23 14:57:27

I tak trzymać ! Przed wyborami przychodzili po głosy a teraz co ? Zapomnieli o Polsce i Polakach o młodym pokoleniu ! A wszystko w imię dobra Polski i Polaków no i nauczycieli oczywiście Oszuści !

xyz 2016-09-22 16:44:28

Do Gosi emerytki. Nieprawda,że nie było cię stać na studia,bo w tamtych latach za studia się nie płaciło.Nie poszłaś bo tak cię wyedukowali,że nie miałaś szans.Były egzaminy i takie miernoty jak ty odpadały.