Ziętek, Sierpień 80: Trzeba się zająć problemem zatrudnienia i przyjąć nowych ludzi

- Trzeba rozpocząć procedurę przyjęć nowych pracowników, bo tą ich liczbą, jaką mamy obecnie, nie jesteśmy w stanie realizować produkcji - wyjaśnia Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ziętek, Sierpień 80: Trzeba się zająć problemem zatrudnienia i przyjąć nowych ludzi

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

18 sty 2016 11:05


Wierzy Pan w to, że tzw. Nowa Kompania Węglowa powstanie na koniec kwietnia, bądź maja?

Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80: - Trudno powiedzieć. Podawano już tyle terminów, że teraz każda deklaracja jest przyjmowana z dużą rezerwą.

Na razie żadnych oficjalnych informacji nie ma, są jedynie doniesienia medialne.

Są do pilnego rozwiązania różne problemy, w tym te dotyczące między innymi stabilizacji wynagrodzeń w Kompanii Węglowej.

Co ma pan na myśli?

- Jak to, co?! Chodzi o to, żeby nie grzebać już górnikom w kieszeniach. Obecny poziom płac musi zostać utrzymany.

Trzeba się zająć problemem zatrudnienia. Jeżeli nie zostaną odblokowane przyjęcia do spółek węglowych, to nie wykończy nas ani światowy rynek węgla, ani konkurencja, bo sami się wykończymy.

Już teraz - wobec zadań, które są nałożone na kopalnie Kompanii Węglowej - trzeba rozpocząć procedurę przyjęć nowych pracowników, bo tą ich liczbą, jaką mamy obecnie, nie jesteśmy w stanie realizować produkcji.

I zagraża to zdrowiu i życiu górników. Za chwilę dojdziemy do sytuacji, która spowodowała takie tragedie, jak w przypadku spółki MARD na kopalni Halemba-Wirek, czy jak tragedia na ruchu Śląsk.

Jesteśmy w trakcie przeprowadzania analiz, ile osób poszczególne kopalnie Kompanii Węglowej powinny przyjąć.

Z tym wiąże się bezpośrednio powstrzymanie wchodzenia na kopalnie spółek zewnętrznych. Mamy bowiem mechanizm taki, że ponieważ brakuje ludzi, to konieczne jest przyjmowanie do obsługi części zadań kopalń spółek zewnętrznych, których jest coraz to więcej. 

Cały wywiad znajdziesz na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.