Ziętek: JSW wzorem dla PGG w wynagradzaniu pracowników

Niebawem w Polskiej Grupie Górniczej nie będzie miał kto pracować, bowiem dziś wynagrodzenia w górnictwie nie zachęcają młodych ludzi do przychodzenia do tej branży - podkreśla Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ziętek: JSW wzorem dla PGG w wynagradzaniu pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl(JD)/aw

wnp.pl

16 wrz 2017 10:53


Według Ziętka perspektywy przed polskim górnictwem są bardzo dobre, bo polska elektroenergetyka - po uruchomieniu nowych bloków - potrzebować będzie coraz więcej węgla.

- Polska Grupa Górnicza, po rozwiązaniu problemów, które jeszcze ma, posiada potencjał, aby zostać potężną firmą przynoszącą zyski - przekonuje szef "Sierpnia'80".

Szef Sierpnia 80 przypomina, że PGG utrzymuje ok. miliona osób, wliczając rodziny górników oraz rodziny pracowników firm świadczących usługi dla PGG oraz dostarczających do niej różne produkty, w tym maszyny i urządzenia. Jednak nowych pracowników brakuje, a obecni odchodza.

- Uważam też, że Polska Grupa Górnicza powinna wzorem Jastrzębskiej Spółki Węglowej zadbać o swoich pracowników, odpowiednio ich wynagradzając - twierdzi Ziętek. -Inaczej już niebawem w Polskiej Grupie Górniczej nie będzie miał kto pracować, bowiem dziś wynagrodzenia w górnictwie nie zachęcają młodych ludzi do przychodzenia do tej branży. Mało tego - mamy do czynienia ze zjawiskiem, że ci młodzi ludzie, którzy kilka lat temu zabiegali o zatrudnienie w PGG, dziś porzucają tę pracę, bo poziom wynagrodzeń ich nie satysfakcjonuje.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

13 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Erni 2017-10-15 14:52:30

Gòrnik 2400/2700 na łapę taaaa skończcie już kitować a węgiel socjal kasy wczasy Barbórki zyski..takie bajki to dla siebie, do każdego górnika przeciętny Polak dopłaca 2000zł na rok tyle w temacie, im szybciej to zamkną tym lepiej dla wszystkich

Michał 2017-09-19 15:32:34

Piotrpoland rozbawiłeś mnie do łez tą dziecinną wypowiedzią pseudo fachowca. Na KWK co drugi praktycznie ma w tej chwili wyższe wykształcenie. Sam mam dwie szkoły średnie i studia a robię za fizola więc nie pisz mi tu o dyrektorach i ich szkołach .....

Rafał Jankowice 2017-09-19 14:44:15

cd. I dlatego ty mi nie mów, że trzeba było się uczyć, a nasze zarobki nie przekraczają 3tys.. Więc następnym razem się zastanów jak coś napiszesz.