Ziętek: Górnicy mają otrzymać wypłaty w terminie. Nie ma więc powodów do nerwowych ruchów

- Zróbmy wreszcie coś dobrze i porządnie. Niech zostanie przygotowany dobry program dla górnictwa na najbliższych kilkanaście czy może nawet kilkadziesiąt lat - mówi Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ziętek: Górnicy mają otrzymać wypłaty w terminie. Nie ma więc powodów do nerwowych ruchów

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

9 gru 2015 9:32


Jakie ma pan obawy dotyczące dalszego funkcjonowania górnictwa?

Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80: - Nie mam obaw dotyczących górnictwa. Sytuacja branży jest trudna, ale nie tak bardzo zła, jak niedawno. Trzeba natomiast podjąć konkretne działania.

Górnictwo sobie poradzi, jeżeli nie będzie się mu rzucać kłód pod nogi. Jest problem na rynku węgla, mamy dekoniunkturę i niskie ceny surowca. Ale o tym wiadomo nie od wczoraj.

Trzeba podjąć skuteczne działania w wielu obszarach.

Należy przeciwstawić się importowi węgla ze Wschodu.

Trzeba zmienić politykę fiskalną wobec branży. I zdjąć choć część danin, które górnictwo płaci. Należy też zająć się kwestią sprzedaży węgla, uporządkowaniem rynku.

Czy Zespół Trójstronny do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników będzie dobrym miejscem, by opracowywać konkretne rozwiązania?

- Cierpliwie czekamy. Najbardziej drażliwe kwestie, dotyczące wypłaty wynagrodzeń, zostały załatwione. Górnicy mają otrzymać wypłaty w terminie.

Nie ma więc powodów do nerwowych ruchów.

Zróbmy wreszcie coś dobrze i porządnie. Niech zostanie przygotowany dobry program dla górnictwa na najbliższych kilkanaście czy może nawet kilkadziesiąt lat. A nie jakiś doraźny na dwa, bądź trzy miesiące.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.