Zarząd Ciechu porozumiał się ze związkami zawodowymi. Zwolnień nie będzie

Zarząd Ciechu poinformował o porozumieniu ze związkami zawodowymi. Związkowcy ustąpili z żądań płacowych. W zamian spółka zobowiązała się do podjęcia działań, których efektem będzie utrzymanie zatrudnienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarząd Ciechu porozumiał się ze związkami zawodowymi. Zwolnień nie będzie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)

wnp.pl

25 wrz 2014 12:25


Przypomnijmy, że pierwszego września ruszyły zwolnienia grupowe w kluczowej spółce Grupy Ciech - Soda Polska Ciech. Do 31 maja przyszłego roku firma chciała zwolnić do 155 pracowników.

Czytaj też: Ruszają zwolnienia w Grupie Ciech

- Przyczyną planowanego zwolnienia grupowego jest potrzeba wprowadzenia zmian organizacyjnych związanych z przeprowadzoną w spółce zależnej, modernizacją i automatyzacją prowadzącą do podniesienia efektywności produkcji, w tym do zmiany organizacji pracy (polegającej na zmianie systemu czasu pracy, połączeniu funkcji i zadań pracowniczych, przeniesieniu pracowników w poszczególnych jednostkach organizacyjnych spółki zależnej) w celu optymalizacji czasu pracy i zwiększenia efektywności oraz w konsekwencji oczekiwaną przez spółkę zależną redukcją kosztów działalności w obszarze kosztów pracy - tyle można było przeczytać w dość enigmatycznym komunikacie Ciechu.

Czytaj też: Spółka Kulczyka zwolni 155 pracowników

Rozpoczynające się kolejne redukcje budziły ostry sprzeciw załogi. Pracownicy sodowej części Ciechu mieli także pretensje o to, że redukcje odbywały się w tej części Grupy, która odpowiada za gros zysków spółki.

Teraz zawarte zostało porozumienie, które łagodzi sytuację w spółce. Jednak ceną za miejsca pracy jest brak podwyżek.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.