Zaostrza się konflikt w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

W Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej wciąż iskrzy. Związkowcy nadal nie porozumieli się z dyrekcją, która chce obciąć pracownikom pensje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zaostrza się konflikt w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

13 wrz 2017 22:28


„Chcemy gospodarza, a nie grabarza” i „Dość marnotrawienia majątku publicznego”. - banery z takimi hasłami zawisły na ogrodzeniu Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dyrektor placówki nakazał zdjęcie banerów z ogrodzenia.

To kolejna odsłona konfliktu między pracownikami centrum a dyrekcją ośrodka. Związkowcy są w sporze zbiorowym z dyrektorem od połowy sierpnia. Rozdają ulotki informujące o proteście, a na ramionach mają opaski z napisem „protest”.

- Jedynym pomysłem dyrekcji na wyjście z długów placówki jest obniżka wynagrodzeń. To za mało - mówią związkowcy. Ich najważniejszym postulatem jest przywrócenie prof. Starosławskiej na stanowisko dyrektora COZL.

Jeszcze 2014 r. centrum zakończyło na plusie. Później sytuacja z roku na rok zaczęła się pogarszać. I tak, w 2015 r. szpital miał już 10 mln zł strat, a rok później - 19 mln zł (w tym roku prof. Starosławska została zwolniona ze stanowiska). W 2017 r. lecznica ma już prawie 17 mln zł długów. W COZL działa 8 nowych oddziałów, które nie mają zapewnionego finansowania. Ponadto była dyrektor przed ukończeniem inwestycji zatrudniła 300 dodatkowych osób, m.in. lekarzy i pielęgniarek.

Więcej przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Pacjent 2017-09-13 23:35:05

Przestańcie pisać te kłamstwa.Kto takie zarobki na oczy widział? A pacjenci sami chętnie powiesiliby banery!!!Ci ludzie ratują nam życie