Załoga Autosanu pikietowała przed urzędem

0 0
Załoga Autosanu pikietowała przed urzędem

Burmistrzowi miasta uczestnicy manifestacji wręczyli petycję, w której domagają się pomocy dla będącego w upadłości zakładu.

Około 300 osób wzięło udział w pikiecie, jaką zorganizowali w środę związkowcy z Autosanu przed ratuszem w Sanoku.

W pikiecie udział wzięła załoga Autosanu, mieszkańcy Sanoka oraz kibice miejscowej Stali, którzy nieśli transparent "Jeśli będzie cicho o Autosanie to go cicho posprzątają!". Uczestnicy manifestacji przeszli sprzed siedziby fabryki przed miejski ratusz.

Jak poinformowała przewodnicząca NSZZ "Solidarność" w Autosanie Ewa Latusek na ręce burmistrza złożono petycję, w której załoga prosi o pomoc w ratowaniu zakładu.

Zdaniem Latusek najlepszym rozwiązaniem byłoby wykupienie przez samorząd hali produkcyjnej. "My naprawdę umiemy pracować, a takie rozwiązanie pozwoliłoby przynajmniej części załogi utrzymać pracę" - powiedziała.

Do czasu nadania depeszy, nie udało się uzyskać komentarza burmistrza Sanoka.

W poniedziałek Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Krośnie (Podkarpackie) ogłosił upadłość likwidacyjną fabryki Autosan. Ustanowiony został też syndyk.

Wniosek o upadłość zgłosił zarząd spółki 19 września. Jak wyjaśniono w wydanym wówczas oświadczeniu nie było możliwości dalszego finansowania działań restrukturyzacyjnych. Kilka dni później Grupa Sobiesław Zasada, do której należała spółka, poinformowała o sprzedaniu za symboliczną złotówkę pakietu akcji Autosanu prywatnej osobie.

W zakładzie pracowało niespełna 500 osób. Związkowcy z fabryki Autosanu zapowiadają na najbliższy piątek pikietę przed budynkiem b. właściciela firmy Grupy Sobiesław Zasada w Krakowie. Domagają się wypłaty zaległych części pensji za czerwiec i lipiec.

Autosan jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce; jej początki sięgają 1832 roku.

Od 2001 r. firma projektowała i produkowała elementy pojazdów szynowych, zwłaszcza nadwozia szynobusów i tramwajów; współpracowała m.in. z PESA Bydgoszcz, NEWAG z Nowego Sącza oraz z Poznańskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.