Zakończył się spór zbiorowy między zarządem, a związkowcami w Gryfii

0 0
Zakończył się spór zbiorowy między zarządem, a związkowcami w Gryfii

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia (Zachodniopomorskie) zakończył się trwający kilka tygodni spór zbiorowy między zarządem a związkowcami. W porozumieniu ustalono m.in. gwarancje zatrudnienia. Przyczyną sporu była restrukturyzacja.

Częścią restrukturyzacji jest outsourcing, czyli przekazywanie fragmentów spółki w zarząd firm zewnętrznych. Wydziały kluczowe dla stoczniowej działalności zakładów pozostaną - zapewniała spółka.

W poniedziałek Gryfia poinformowała, że porozumienie zawarte w ubiegły piątek dotyczy warunków, na jakich odbędzie się outsourcing. Zarząd stoczni zobowiązał się do podpisania długoterminowych umów z firmami przejmującymi pracowników. Zadeklarował także, że ewentualne zmiany organizacyjne będą konsultowane ze stroną społeczną.

Zdaniem prezesa Gryfii Lesława Hnata zmiany zabezpieczają interesy pracowników i są korzystne dla stoczni.

Dzięki outsourcingowi części pracowników stocznia zaoszczędzi i poprawi się organizacja pracy; dla pracowników oznacza to jedynie zmianę pracodawcy – miejsce i charakter wykonywanej pracy pozostaną bez zmian - poinformowała Gryfia.

W połowie ubiegłego tygodnia związkowcy zorganizowali dwugodzinny strajk ostrzegawczy w zakładach tworzących Gryfię w Szczecinie i Świnoujściu. Jak poinformował wtedy jeden z liderów strajku, plany outsourcingu dotyczą ponad połowy spośród około 900 pracowników spółki. Wcześniejsze informacje zarządu Gryfii mówiły o około 300 osobach, które obejmą zmiany.

W ub.r. mimo protestów związkowców doszło do połączenia świnoujskiej Morskiej Stoczni Remontowej i szczecińskiej Gryfii. Największym akcjonariuszem spółki jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (80,29 proc. akcji).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.