WZZ „Sierpień 80”: wrześniowe protesty absolutnie uzasadnion

0 0
WZZ „Sierpień 80”: wrześniowe protesty absolutnie uzasadnion

Protesty przeciwko antyspołecznej i antypracowniczej polityce obecnego rządu są absolutnie uzasadnione. Rząd koalicji PO-PSL przez sześć lat sprawowania władzy, nie rozwiązał żadnego ze społecznie ważnych problemów, za to swoją polityką lub jej brakiem stworzył mnóstwo nowych - pisze w komunikacie Bogusław Ziętek, Przewodniczący WZZ „Sierpień 80”.

Młodzi ludzie nadal nie mają pracy, a ci którzy ją znajdują, zatrudniani są na umowach śmieciowych, nie spełniających jakichkolwiek cywilizacyjnych standardów.

Miejsca pracy nie są tworzone, a te które jeszcze mamy, tracimy bezpowrotnie, wskutek bezczynności rządu lub fałszywej wiary, że „rynek" wszystko załatwi. Likwidowane są kolejne zabezpieczenia zapisane w Kodeksie Pracy. Rozpowszechnia się elastyczny czas pracy i elastyczne formy zatrudnienia.

W ten sposób z ogromnej rzeszy ludzi, tworzy się współczesnych niewolników, którzy pozbawieni jakichkolwiek praw, poddawani są coraz skuteczniejszym formom wyzysku. Poszerzają i pogłębiają się obszary biedy, ubóstwa, wykluczenia i degradacji społecznej. Przed biedą i ubóstwem nie chroni, ani posiadanie pracy, ani świadczeń emerytalnych lub rentowych.

Zniszczono politykę społeczną traktując ją jako zbędny koszt, a nie inwestycję w rozwój poprzez skuteczne likwidowanie wykluczenia społecznego i ekonomicznego. Politykę walki z bezrobociem zamieniono na politykę walki z bezrobotnymi, trwale pozbawiając miliony ludzi jakichkolwiek szans na normalne życie. Wynagrodzenia w Polsce są na dramatycznie niskim poziomie, a rząd robi wszystko, aby wesprzeć starania pracodawców w celu ich jeszcze większego obniżenia.

Tak było w przypadku przeforsowanej przez rząd ostatniej nowelizacji prawa pracy, wydłużającej okres rozliczenia czasu pracy z czterech do dwunastu miesięcy i w praktyce likwidującej dodatkowe wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych.

Świadczenia emerytalne i rentowe są na żenująco niskim poziomie, który w bardzo wielu przypadkach nie pozwala na przeżycie. Rząd dodatkowo ukarał całe społeczeństwo zmianą ustawy emerytalnej, wydłużając wiek pracy dla mężczyzn i kobiet do 67 lat życia. W praktyce, dla wielu, oznacza to pracę aż do śmierci.

Ci, którzy dożyją, skazani są na głodowe emerytury i żebractwo na stare lata. Ich pieniądze lądują na kontach zarządców prywatnych funduszy emerytalnych, a rządzący każą im pracować aż do śmierci, za coraz mniejsze wynagrodzenia, w coraz gorszych warunkach i w coraz mniej cywilizowanych formach zatrudnienia.

Rząd skazując nas na pracę do śmierci, zapomniał, że sposobem na wydłużenie aktywności zawodowej obywatela jest dobra edukacja, a nie przymus pracy. Rządzący wolą zwalniać nauczycieli, zamiast wykorzystać obecną sytuację do poprawy jakości i dostępności powszechnej edukacji najmłodszych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.