Wyprzedaż kopalń z Kompanii Węglowej może się fatalnie skończyć

Przedstawiciele górniczych związków zawodowych wskazują, że wyprzedaż kopalń z Kompanii Węglowej może się skończyć fatalnie dla tej spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wyprzedaż kopalń z Kompanii Węglowej może się fatalnie skończyć

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

18 wrz 2014 12:11


Przypomnijmy: zrzeszający trzynaście organizacji związkowych z Kompanii Węglowej sztab protestacyjno-strajkowy wydał ostatnio oficjalne stanowisko. Poinformował w nim, że w związku z dokonywanymi przez zarząd Kompanii ciągłymi zmianami w treści konsultowanego planu naprawczego dla spółki do 2020 roku oraz informacjami o podpisaniu listu intencyjnego przez KW i Węglokoks, dotyczącego sprzedaży czterech kopalń, strona związkowa uznaje proces konsultacyjny za jednostronnie zerwany z winy pracodawcy.

Czytaj też: Czerkawski: Obawiamy się likwidacji kopalń i zwolnień w Kompanii Węglowej

Związkowcy zaznaczają, że wobec zaistniałej sytuacji, nie widzą możliwości prowadzenia konsultacji na temat planu naprawczego.

Zarząd Kompani ze zdumieniem przyjął stanowisko sztabu protestacyjno-strajkowego Kompanii Węglowej. Zarząd nie zgadza się z argumentami, że powodem zerwania rozmów były notoryczne zmiany w programie naprawczym oraz podpisanie listu intencyjnego w sprawie ewentualnej sprzedaży kopalń wchodzących w skład Kompanii.

Czytaj też: Zarząd KW "zdumiony" zerwaniem konsultacji planu naprawczego

- Nie można zaklinać rzeczywistości i uciekać od odpowiedzialności za dalszy byt spółki - zaznaczył prezes zarządu KW Mirosław Taras po tym, jak strona związkowa uznała, że proces konsultacji został jednostronnie zerwany przez pracodawcę. - Presja czasu nieuchronnie powoduje konieczność podejmowania decyzji. Zarząd, w obecnej sytuacji firmy, jest nie tylko zobowiązany do działania, ale i zdeterminowany do podjęcia wszystkich kroków zapobiegających groźbie wszczęcia postępowania upadłościowego - powiedział Mirosław Taras.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.