wnp.pl

Wyprzedaż kopalń z Kompanii Węglowej może się fatalnie skończyć

0 0
Wyprzedaż kopalń z Kompanii Węglowej może się fatalnie skończyć

Przedstawiciele górniczych związków zawodowych wskazują, że wyprzedaż kopalń z Kompanii Węglowej może się skończyć fatalnie dla tej spółki.

Przypomnijmy: zrzeszający trzynaście organizacji związkowych z Kompanii Węglowej sztab protestacyjno-strajkowy wydał ostatnio oficjalne stanowisko. Poinformował w nim, że w związku z dokonywanymi przez zarząd Kompanii ciągłymi zmianami w treści konsultowanego planu naprawczego dla spółki do 2020 roku oraz informacjami o podpisaniu listu intencyjnego przez KW i Węglokoks, dotyczącego sprzedaży czterech kopalń, strona związkowa uznaje proces konsultacyjny za jednostronnie zerwany z winy pracodawcy.

Czytaj też: Czerkawski: Obawiamy się likwidacji kopalń i zwolnień w Kompanii Węglowej

Związkowcy zaznaczają, że wobec zaistniałej sytuacji, nie widzą możliwości prowadzenia konsultacji na temat planu naprawczego.

Zarząd Kompani ze zdumieniem przyjął stanowisko sztabu protestacyjno-strajkowego Kompanii Węglowej. Zarząd nie zgadza się z argumentami, że powodem zerwania rozmów były notoryczne zmiany w programie naprawczym oraz podpisanie listu intencyjnego w sprawie ewentualnej sprzedaży kopalń wchodzących w skład Kompanii.

Czytaj też: Zarząd KW "zdumiony" zerwaniem konsultacji planu naprawczego

- Nie można zaklinać rzeczywistości i uciekać od odpowiedzialności za dalszy byt spółki - zaznaczył prezes zarządu KW Mirosław Taras po tym, jak strona związkowa uznała, że proces konsultacji został jednostronnie zerwany przez pracodawcę. - Presja czasu nieuchronnie powoduje konieczność podejmowania decyzji. Zarząd, w obecnej sytuacji firmy, jest nie tylko zobowiązany do działania, ale i zdeterminowany do podjęcia wszystkich kroków zapobiegających groźbie wszczęcia postępowania upadłościowego - powiedział Mirosław Taras.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.