Włoscy kolejarze protestują przeciw prywatyzacji

W piątek, 27 listopada rozpoczął się strajk pracowników włoskiego państwowego przedsiębiorstwa kolejowego FS (Ferrovie dello Stato). Sprzeciwiają się oni rządowym planom prywatyzacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Włoscy kolejarze protestują przeciw prywatyzacji

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

27 lis 2015 12:08


Organizatorem strajku są ogólnokrajowe związki zawodowe sektora transportowego.

W oświadczeniu ich liderzy oświadczyli, że do tego kroku zmuszają ich w szczególności plany sprzedaży poszczególnych spółek FS. Według związkowców, stworzy to zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego i jakości usług przewozowych.

Zarząd FS ostrzega przed możliwymi problemami w ruchu pociągów, szczególnie na liniach regionalnych. Bez zakłóceń mają kursować pociągi dużych prędkości - Frecciarossa.

W centralnym regionie Lazio zapewniono komunikację kolejową tylko pomiędzy dworcem Rzym Termini a portem lotniczym Fiumicino, pociągami Leonardo Express.

Ograniczenia w ruchu i opóźnienia pociągów notowane są w Lombardii, o czym informuje tamtejszy przewoźnik Trenord. Dotyczy to także połączeń z lotniskiem Mediolan - Malpensa.

W Toskanii i w regionie Liguria na głównych liniach Trenitalia zapewnia utrzymanie ruchu pociągów pasażerskich co dwie godziny.

Czytaj więcej na WNP.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.