Widmo upadłości nad częstochowską hutą

0 0
Widmo upadłości nad częstochowską hutą

Niepewny jest los 3 tys. pracowników ISD Huty Częstochowa. Jeśli huta nie zacznie na siebie zarabiać, grozi jej upadłość - informuje "Gazeta Wyborcza".

Spółka ISD Polska należy do Rosjan i Ukraińców. Ci, miesięcznie wydają na pomoc dla zakładu ok. 20 mln zł. - Przez ostatnie cztery lata, czyli od momentu, gdy zakład odnotowuje straty, dołożyli około miliarda złotych - mówi dla "Wyborczej" Jacek Łęski, rzecznik ISD Polska.

- Koszty obcięto już wszędzie, gdzie się da, ale pozostał problem przerostu zatrudnienia - tłumaczy Łęski.

Przeszkodą w przeprowadzeniu redukcji zatrudnienia w hucie, jest wywalczony podczas prywatyzacji przedsiębiorstwa w 2005 r. przez związkowców pakiet socjalny. Obecnie w ISD Huta Częstochowa pracuje ok. 3 tys. osób i większość z nich jest objęta gwarancjami niezmienności płacy, stanowiska i zatrudnienia do października 2015 r. - podaje dziennik.

Z analiz, które właściciel huty kilkakrotnie zlecał firmom konsultingowym, wynika, że aż ponad tysiąc zatrudnionych w zakładzie ludzi nie jest potrzebnych. Tak naprawdę dziś zarabia tylko walcowania, gdzie pracuje ok. 1200 osób.

- Właściciele dali trzy miesiące na przeprowadzenie restrukturyzacji. Jeśli zakład się z tym nie upora, czeka go upadłość - alarmuje Łęski. - Żeby hutę uratować, powinna odejść z niej blisko połowa pracowników. Jeśli nie uda się tego przeprowadzić, pracę stracą wszyscy - ostrzega rzecznik.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.