W PPL będzie obowiązywać nowy układ zbiorowy

Od 1 października br. w Przedsiębiorstwie Państwowym Porty Lotnicze (PPL) zacznie obowiązywać nowy układ zbiorowy. Zdaniem władz PPL dokument, wpłynie na dynamiczny rozwój firmy i umożliwi wprowadzenie nowoczesnych metod zarządzania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W PPL będzie obowiązywać nowy układ zbiorowy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 wrz 2014 17:27


PPL, które zatrudnia ponad 1700 osób, zarządza m.in. warszawskim Lotniskiem Chopina.

Dokument podpisali przedstawiciele pracowników oraz kierownictwa PPL, w obecności wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej. Tym samym zakończył się etap kilkumiesięcznych rozmów i negocjacji władz portu ze związkami zawodowymi.

"Uzdrowienie sytuacji w PPL było jednym z moich priorytetów. Te zmiany były konieczne, aby usprawnić zarządzanie przedsiębiorstwem. Co ważne, dokonują się one w pełnym porozumieniu nowego kierownictwa z załogą. Jest to też potwierdzenie, że podjęte przeze mnie decyzje przynoszą wymierne efekty. Kolejny krok to komercjalizacja przedsiębiorstwa, która nie tylko zwiększy możliwości inwestycyjne przyszłej spółki, ale również pozwoli na jej skuteczne funkcjonowanie na zasadach wolnorynkowych" - powiedziała cytowana w komunikacie wicepremier Bieńkowska.

Czytaj też: Zespół PPL w tym roku odchudzi się o 800 osób. Za to portfel firmy będzie grubszy

Zapisy nowego układu zbiorowego wejdą w życie 1 października 2014 r. Zastąpi on dokument wypowiedziany przez pracodawcę w marcu br.

"Udało się stworzyć nowoczesny dokument, który z jednej strony uprościł procedury i organizację pracy w przedsiębiorstwie, odblokowując procesy decyzyjne poprzez odstąpienie od konieczności licznych uzgodnień i konsultacji ze stroną społeczną, z drugiej strony daje pracownikom PPL jasne i przejrzyste zasady pracy i wynagradzania. Dokument ten pozwala firmie na dynamiczny rozwój i wprowadzanie nowoczesnych metod zarządzania" - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor PPL Michał Kaczmarzyk.

Na początku lutego br. Bieńkowska odwołała dyrektora PPL oraz warszawskiego Lotniska Chopina Michała Marca i powołała na jego miejsce Michała Kaczmarzyka. Po miesiącu od objęcia stanowiska nowy dyrektor Portów wypowiedział zakładowy układ zbiorowy pracy, który zapewniał pracownikom np. odprawy w wysokości do 36 pensji.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.